Від водогонів – до дахів: продовжує працювати «штаб з питань ЖКГ» в Кам’янському

Від водогонів – до дахів: продовжує працювати «штаб з питань ЖКГ» в Кам’янському

Чергове засідання тимчасового штабу з житлово-комунальних питань Соцміста та БАМу відбулось в приміщенні ЦНАПу Південного району ввечері 1 лютого.

Автор: Валентин Фіголь.

Засідання в перший день лютого анонсувалось як підсумкове. Але невирішені питання ще залишились, тому робота штабу продовжується.

Мешканців цього разу зібралось до трьох десятків. Присутні були представники міської влади та ДТЕК, громадські активісти.

Перші питання мешканці адресували до ДТЕК. Десь на проспекті Конституції в будинку стара електропроводка. «Там не проводилась модернізація, треба повернутись якось до цього питання… – прокоментував ситуацію Михайло Підгурський, депутат міськради.

Десь не вистачає потужності електромереж. В кожному випадку слід звертатись окремо, відповів представник ДТЕК. І записував адреси.

Хтось хоче двозонний лічильник – пишіть відповідні заяви до ДТЕК.

Були й консультаційні питання до енергопостачальників: хтось не знає, як дізнатись потужність електромережі в своєму помешканні. Хтось не розуміє, навіщо йому приходять смски від ДТЕК про необхідність передавати показники лічильника. Можете ігнорувати ті повідомлення, заспокоїв енергопостачальник.

«Давайте одразу повиправляємо всі біди по комунікаціях, – закликав мешканців Дмитро Губський, начальник відділу взаємодії з органами самоорганізації населення Кам’янського. – А до протікаючих дахів повернімось пізніше!»

«А тут одні підвали лишились!» – засміялись присутні мешканці.

Поговорили й про підвали: де затопило, де пацюки, де блощиці заїдають мешканців. Нагадали й про будинок по Затишній, 1а, де проводиться заміна водогону та каналізації в підвалі. Роботи по підвалу мають бути завершено до 7 лютого – таке завдання міського голови, зауважив Андрій Карпусь, заступник директора департаменту ЖКГ.

На Подольській, 6 хронічно протікає каналізація. Мало того, що тече в підвал і смердить мешканцям – то одне. А ще й провалюється грунт біля каналізаційного колодязя на вулиці. В провал може хтось провалитись або заїхати колесом машина. А. Карпусь пообіцяв зробити ремонт. Але нагадав: поточний ремонт в житловому фонді закладений в тариф на обслуговування житла. Якщо споживачі не платять – нема звідки взяти грошей на ремонт.

Нещодавно помінялось керівництво управляючої компанії, нагадав А. Карпусь. Тому звернення до колишнього керівництва втратили актуальність…

Продовжується відкачка з підвалу будинку 45 по вулиці Дунайській – там, де після ремонту невідомі вандали зруйнували водогін. Після відкачки буде зроблений ремонт зруйнованого обладнання, запевнив Костянтин Шакалов, директор міської аварійної служби.

Дійшла черга й до дахів. В будинку 17 по вулиці Ухтомського час та негода зруйнували верхівку стіни так, що випадають вікна. Взимку робити такий ремонт не надто зручно, зауважив заступник директора департаменту ЖКГ. «Ми з 90-х б’ємося, вимагаємо – і все марно!, – відповіли мешканці. – Зиму потерпимо!..» Будинок був у переліку на капітальний ремонт, але досі черга не дійшла, кажуть мешканці. Фінансування не вистачає, визнав пан Карпусь.

Коли звернення й запитання в присутніх закінчились, присутні попрощались. До наступного засідання.