Суд виправдав українця, який вирощував коноплі для самолікування

Суд виправдав українця, який вирощував коноплі для самолікування

Апеляційна інстанція підтвердила невинність мешканця Миколаївщини, який вирощував в своєму городі коноплі, стверджуючи, що лікується ними.

Автор: Валентин Фіголь.

«Миколаївський апеляційний суд поставив крапку у справі медичного пацієнта Віталія Румянцева. Виправдувальний вирок суду першої інстанції залишено в силі. Скаргу прокуратури відхилено», – повідомила 3 лютого Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ.

Юристи УГСПЛ допомогли виправдати інваліда першої групи Віталія Румянцева в резонансній справі щодо незаконного вирощування конопель задля лікування больового синдрому.

В. Румянцева з міста Вознесенськ Миколаївської області судили 2 роки: він стверджував, що курив марихуану, щоб полегшити біль у суглобах, і півтора року тому посадив у себе на ділянці вісім кущів конопель. На Румянцева доніс сусід, до нього з обшуком прийшла поліція. До восьми кущів правоохоронці докинули назбирану довкола дикорослу коноплю, і вісім кущів перетворилися на триста.

Пізніше Румянцева звинуватили у тому, що він вирощував 18 кущів конопель: за це передбачено кримінальну відповідальність, але обвинувачений міг би відбутися штрафом. Румянцев заперечував провину і своєю справою намагався привернути увагу до законопроєкту про легалізацію медичного канабісу.

17 грудня 2019 року Вознесенський суд повністю виправдав Віталія Румянцева. Cуд визнав недопустмими докази, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним.

Днями апеляційна інстанція залишила цей вирок в силі.

«Ми з’ясували, що насправді звинувачується невиліковний хворий, інвалід першої групи, який майже не ходить і важко розмовляє. Він не приховує, що вживає канабіс з медичною метою, бо це єдине, що покращує його стан, – прокоментував перемогу в процесі адвокат Тарас Ратушний. – Це була крута битва!»