Світ відзначає Міжнародний день онкохворої дитини: поради кам’янських лікарів

Світ відзначає Міжнародний день онкохворої дитини: поради кам’янських лікарів

У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було прийнято рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак (International Childhood Cancer Day, ICCD). Ця дата відзначається організаціями, які входять до складу Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей. З 2003 року заходи з нагоди цього дня проводяться і в Україні.

Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя над страшною недугою – злоякісними пухлинами дитячого віку.

В Україні щорічно реєструється 800 – 1000 випадків злоякісних пухлин у дітей. У Дніпропетровській області, як і в Україні в цілому, рівень дитячої онкологічної захворюваності протягом останніх десяти років залишається стабільним. Показники захворюваності коливаються від 10,2 до 12,1 на 100 тисяч дітей.   

За інформацією Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, у 2020 році в Кам’янському захворіло 4 дітей до 14 років (у 2019 році – 2 дітей).

Дитячий рак – це не фатальний вирок: сучасна медицина здатна багато чого протиставити недузі. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання, якщо 30 років тому на Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання, правильно його лікувати. Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих. Але багато що в боротьбі за життя дітей, хворих на рак, залежить і від того, наскільки суспільство упевнене, що ця боротьба здатна принести успіх. Що чималі засоби, які потрібні для дитини, в переважній більшості випадків допоможуть перемогти хворобу.

 Аби знизити ризик розвитку онкологічних захворювань у дітей, батькам слід:

– відмовитися від куріння або хоча б не курити в присутності дитини. У тютюновому димі містяться канцерогени, які надходять у кров при пасивному вдиханні тютюнового диму, провокуючи зростання пухлинних клітин в організмі;

– включити в дитячий раціон максимальну кількість  фруктів, овочів та зернових. Кількість жирів має бути мінімальною так як ожиріння у дітей може призводити до розвитку онкологічних хвороб;

– своєчасно лікувати вірусні інфекції і намагатися не допускати зараження дитини. Медики рекомендують робити щеплення проти тих хвороб, для яких імунізація є єдиним можливим методом профілактики;

– проводити регулярні профілактичні  медичні огляди дитини . Уточніть у вашого сімейного лікаря  календарний план і обсяг профілактичних обстежень та своєчасно виконуйте його.