Відключень світла в Україні не буде: «Укренерго» має план

Відключень світла в Україні не буде: «Укренерго» має план

У НЕК «Укренерго” не планують ніяких обмежень або відключень електроенергії і мають план збалансування енергосистеми.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що електроенергії Україні вистачить, заявив голова «Укренерго» Володимир Кудрицький на форумі “Україна 30. Платіжка”:

«З початку опалювального сезону ми мали знижену потужність АЕС», -пояснив В. Кудрицький причини тривоги щодо можливої енергокризи. На цьому тлі теплові електростанції не завезли додаткові запаси вугілля, які б забезпечили зростання виробництва електроенергії.

«Аварійність на ТЕС зросла в 9 разів, у порівнянні з минулим роком», – додав керівник «Укренерго». – Якийсь дивний збіг!..».

«Температура зараз знижується, і цей осінньо-зимовий період дійсно є непростим. Але у нас є план, як збалансувати енергосистему», – заявив він.

Нагадаємо, 1 лютого 2021 року Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. 8 лютого Україна імпортувала 600 МВт-год електроенергії з Росії. 12 лютого Україна імпортувала ще 1060 МВт-год електроенергії з Росії.

15 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключили до об’єднаної енергосистеми України, що дозволить обійтися без імпорту електроенергії з Росії.

Балансування енергосистеми планується не лише за допомогою імпорту електроенергії з Росії: «Не можна сказати, що лише за рахунок імпорту ми збалансували систему».

Частиною цього плану, за словами Кудрицького, було включення в мережу другого енергоблоку ХАЕС. «Також включаються в роботу додаткові блоки Центренерго, що працюють на природному газі», – розповів пан Кудрицький.

Він підкреслив, що «Укренерго» не планує ніяких обмежень або відключень споживачів – ні на цьому тижні, ні в майбутньому.

«Сьогодні низькі запаси вугілля і аварійність на енергоблоках ТЕС є фактором ризику для нашої енергосистеми. Але ми розуміємо, як з цим ризиком працювати, і у нас є плани, і на майбутнє теж», – сказав він.

В січні українські споживачі на 6% більше спожили електроенергії, ніж торік, підкреслив посадовець. За його словами, це трохи залежить від незначного пожвавлення промисловості, але більше – від низьких температур повітря.

Також Кудрицький висловив упевненість, що в наступному опалювальному сезоні Україна не матиме проблем із забезпеченням паливом теплових електростанцій, а також з аномальною аварійністю на ТЕС, яка спостерігається цієї зими.