В Україні посилили відповідальність за порушення безпеки дорожнього руху

В Україні посилили відповідальність за порушення безпеки дорожнього руху

Верховна Рада України 16 лютого ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». У другому читанні законопроект № 2695 підтримали 325 народних депутатів.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію», якими:

  • посилено відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • відновлюється і збільшується відповідальність за керування автотранспортом напідпитку: від 17 тисяч грн за перший випадок та до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років – за другий. У разі третього аналогічного епізоду передбачається конфіскація авто;
  • легалізується використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адмінправопорушення;
  • посилюється кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Законом збільшуються розміри штрафів:

  • за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – з 510 до 1700 грн;
  • у разі залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1-2 роки або без такого.