Вакцинуватись від коронавірусу закликає лікар-епідеміолог з Кам’янського

Вакцинуватись від коронавірусу закликає лікар-епідеміолог з Кам’янського

Колективний імунітет – найшвидший спосіб для людства повернутися до нормального життя, нагадують фахівці ВСП «Кам’янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» (колишня санепідемслужба).

Автор: Валентин Фіголь.

«Щеплення мільярдів людей зупинить поширення коронавірусу і створить колективний імунітет. Що швидше ми його отримаємо, то швидше зможемо повернутися до звичного життя», – розповіла про нагальну проблему вакцинування Олена Литвиненко, завідувач відділення організації епідеміологіних досліджень ВСП, лікар-епідеміолог.

Імунізація населення, зазначила О. Литвиненко, є найважливішим компонентом стратегії у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. І це позиція не лише українських лікарів, а світової спільноти: ще на самому початку пандемії вчені попереджали: лише колективний імунітет людства зупинить розповсюдження хвороби.

Як зазначає Центр контролю та профілактики захворювань США, вакцина забезпечує захист від зараження, а також допомагає захистити інших. Вона також є найважливішим способом виходу з пандемії.

Загальна вакцинація від COVID-19  вже показала свою ефективність в Ізраїлі, рівень захворюваності у людей старше 60-х років знизився.

Основним завданням є охоплення вакцинацією проти
коронавірусної хвороби COVID-19 не менше 50% населення України, підкреслила лікар-епідемілолог з Кам’янського: «Результати математичних моделювань вказують: для зниження
поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та смертності від неї, ефективну вакцину мають отримати від 60% до 80% населення.
На даному етапі першочерговою метою вакцинації проти
коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є зниження смертності та
ускладнень від коронавірусної хвороби COVID-19 серед груп ризику, захист персоналу системи охорони здоров’я.

Головним очікуваним результатом від вакцинації є
ефективний контроль над пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, зниження навантаження на систему охорони здоров’я і створення умов для відновлення економіки. Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

«Деяких людей непокоїть, що вакцини від COVID-19 були виготовлені надто швидко, – зауважила лікар Литвиненко. – Дійсно, зазвичай на розробку і випробування вакцин йдуть роки, однак глобальна зацікавленість у пошуку рішення прискорили цей процес.  Це також результат активної співпраці ВООЗ з ученими, бізнесом та організаціями охорони здоров’я».

За даними епідеміологічного моніторингу в м. Кам’янське за весь час пандемії померли 112 осіб з лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

У віковій структурі захворілих питома вага дорослого населення – 98,3%, дітей до 17 років – 1,7%. Всього одужали та виписані із лікувально – профілактичних закладів станом на 12 лютого 2202 пацієнти з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19.