Про майбутнє житлового фонду дискутують депутати міськради Кам’янського

Про майбутнє житлового фонду дискутують депутати міськради Кам’янського

Цікава дискусія між депутатами міськради відбулась на засіданні постійної комісії з питань ЖКГ. Депутати обговорювали, як проходить опалювальний сезон 2020-21 років в місті – чи він якийсь особливий, чи звичайний.

Автор: Валентин Фіголь.

«Чим відрізняється нинішній опалювальний сезон від минулого, позаминулого і так далі?..» – таке питання виникло на початку засідання постійної депутатської комісії з питань ЖКГ до члена комісії Миколи Полинько. Мовляв, Микола Олексійович – досвідчений адміністратор, який працює в царині житлокомунгоспу більше 40 років і пам’ятає багато опалювальних сезонів. Тож хай порівняє нинішню зиму з минулими роками…

Нинішній опалювальний сезон мало чим відрізняється від зим минулих часів, відповів М. Полинько. «Нічого особливого – просто житловий фонд і комунікації руйнуються з віком», – прокоментував досвідчений посадовець поточну ситуацію з численними аваріями системи опалення.

Аварійні ситуації на Соцмісті, на його думку, виникали також через зношеність внутрішньобудинкових комунікацій. А ще – через те, що управляюча компанія не потурбувалась про теплоізоляцію труб у підвалах будинків.

Головна причина прогресуючого руйнування житлового фонду, зауважив пан Полинько – ставлення мешканців будинків до свого спільного майна. Мешканці досі не розуміють, що вони є співвласниками житлових будинків і повинні дбати про його технічний стан.

«Власники приватних будинків розуміють, що повинні самі обслуговувати та ремонтувати їх, – наголосив посадовець. – А співвласники багатоквартирних будинків чомусь вперто чекають, поки хтось прийде і все зробить. Та ще й безкоштовно!..» Якби самі мешканці будинків дбали про спільне майно – цікавились його технічним станом, своєчасно обслуговували, будинки і комунікації менше б руйнувались, зауважив М. Полинько.

«Багато є безвідповідальних мешканців, які своїми діями руйнують благоустрій», – підтримав позицію колеги член комісії Сергій Миршавка. Він нагадав про людей, які забивають каналізацію різним мотлохом, переробляють на свій смак приміщення та комунікації, кидають сміття в під’їздах тощо…

«Люди приватизували квартири, тобто отримали їх у власність, – пояснив свою думку С. Миршавка. – І все ще думають, що хтось повинен їхню приватну власність обслуговувати!»

Житлові будинки – співвласність мешканців приватизованих квартир, нагадав депутат Миршавка. А бюджет міста – це спільні гроші всіх платників податків в Кам’янському. Тож чому всі платники податків повинні витрачати спільні кошти на ремонт чийогось приватного житла?..

Але ж багатоквартирні житлові будинки наразі перебувають на балансі міста, зауважив колегам депутат Андрій Дроговоз. Тобто, громада міста свого часу делегувала повноваження з обслуговування житлового фонду міському самоврядуванню, передавши на баланс міського управління ЖКГ.

З іншого боку, закон «Про житлово-комунальні послуги» напряму віддав житлові будинки в спільну власність власників приватизованих квартир, заперечив С. Миршавка – тож повноваження балансоутримувача мешканці можуть виконувати й самі.

«Справа в тому, що люди не хочуть брати на себе відповідальність за власне житло!» – наголосив депутат.

«Але вони й не зобов’язані брати будинок на самообслуговування!» – зазначив А. Дроговоз. Мешканці, на його переконання, можуть і надалі делегувати ці повноваження призначеному владою управителю…

З цим погодились всі депутати, які брали участь в обговоренні: в Кам’янському, на загальне переконання членів комісії, утворення ОСББ відбувається занадто мляво. З приблизно 2 000 багатоквартирних житлових будинків на самообслуговування мешканцями взяті всього 121, і з цих ОСББ ще й не всі діючі.

«Майбутнє – за ОСББ!» – резюмували дискусію депутати міськради Камянського з постійної комісії з питань ЖКГ.