Чорнобиль стає брендом – в Україні вперше створено логотип зони відчуження

Чорнобиль стає брендом – в Україні вперше створено логотип зони відчуження

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України презентувало логотип Чорнобиля, який з роками буде зникати.

«Сьогодні ми впевнені, зона відчуження має нести не лише спогади про страшну катастрофу, яка розділила світ на до і після. Вона має стати туристичним магнітом з місцями пам’яті та унікальною культурною спадщиною. Місцем, побачити і відчути яке, має кожен. Світ невпинно змінюється і Чорнобиль має змінюватися разом із ним», – заявив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

Щороку зона відчуження приваблює десятки тисяч туристів. До того ж, Чорнобиль є частиною проекту, що реалізується за підтримки Офісу Президента України – «Магніти України». Тому важливо аби ці території асоціювалися з певним візуальним брендом, який сприятиме популяризації зони відчуження не лише в Україні, а й за її межами.

«Чорнобиль вже став своєрідним магнітом і елементом,  який притягує. Все більше людей їдуть до України саме заради цієї локації, тому що вона унікальна», – повідомила  Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму.

Аби розвивати туристичний потенціал Чорнобиля та популяризувати зону відчуження  за межами України – необхідні нові візуальні рішення. Тому, креативна агенція «Banda», за підтримки Офісу Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державного агентства розвитку туризму півтора роки працювала над створенням нового бренду Чорнобиля.

За основу логотипу взято форму поверхні реактора, з якого все почалося. Це відправна точка існування лого. З кожним роком зображення змінюватиметься, аж поки поступово не зникне назавжди. Кінцева точка існування лого – 2064 рік, коли 1–ий, 2–ий та 3–ій енергоблоки Чорнобильської електростанції буде повністю виведено з експлуатації. Ця подія закриває цей цикл історії зони відчуження та відкриває простір для нового, зокрема інших візуальних рішень.