«Діти війни» в Кам’янському не хочуть помирати в окупації чи під завалами будинку

«Діти війни» в Кам’янському не хочуть помирати в окупації чи під завалами будинку

Пенсіонери з Кам’янського зі статусом «діти війни» часом ігнорують сигнали повітряної тривоги і кажуть, що вірять в ППО ЗСУ і не хочуть помирати в окупації чи під завалами зруйнованого ворогами будинку.

Автор: Валентин Фіголь.

Ховатися в безпечні укриття під час повітряної тривоги закликають мешканців Кам’янського силовики та посадовці самоврядування. Але деякі кам’янчани продовжують ігнорувати сирену, займаючись своїми справами.

«Чому не ховаєтесь в укриття?» – спитав автор у стареньких, які гуляли вдень 6 квітня під час повітряної тривоги в сквері біля Нової сцени.

«Застарі ми вже по укриттях бігати», – відповіла за обох старенька. Чоловік хитнув сивою головою, погоджуючись.

«Нас береже ППО ЗСУ!» – посміхнулась раптом жінка. На питання, хто це – ППО ЗСУ, бабця хитро примружилась: «Янголи такі. Є янголи Гаврило, Михайло, Рафаіл, Азраіл… А це янголи ППО ЗСУ!».

«Це зенітні війська, – буркнув насуплений дід. – Все вона знає…»

Дідові й бабці вже за 80 років, з яких більше півстоліття вони прожили разом. Обидва народились на початку Другої світової війни, тож є «дітьми війни».

«Починалося життя у війну – і закінчується на війні, – коментує свою долю дід. – Правду кажуть: що старе – що мале…»

«Я знаю, що таке окупація, – згадує старенька. – Як німці виганяли нас з хутора, то видерли мене маленьку з рук матері і закинули на копицю сіна, а копицю підпалили. Добре, що сіно згоріло з одного боку, і копиця завалилась набік. Я впала на землю, і мене потім знайшла старша сестра Домініка…».

Обидва пенсіонери одностайні в своєму небажанні жити в окупації. Також вони кажуть, що не хочуть загинути під уламками свого будинку.

«Якщо вже наші янголи нас не вбережуть, то краще отак, просто неба полягти!..» – резюмують «діти війни» своє небажання реагувати на сирену повітряної тривоги.

«А тут так хороше: весна, пташки, люди оно Горького ремонтують… Хочеться ще й жити!» – коментують прогулянку старенькі, оглядаючи полишені будівельниками на час повітряної тривоги матеріали.

Скоро сирена затихла, пенсіонери пішли собі, а робітники повернулися до буденних мирних справ – відновлення конструкцій Нової сцени Кам’янського муздрамтеатру. Адже тут скоро мають відновитись спектаклі.