«Безпрецедентну» підтримку Кам’янському обіцяє обласна влада

«Безпрецедентну» підтримку Кам’янському обіцяє обласна влада

Про повний симбіоз з міським самоврядуванням, плани розбудови Кам’янського розповів Олег Кужман, перший заступник голови облдержадміністрації Дніпропетровщини. І додав, що пішов би в Верховну Раду України депутатом, якби кам’янчани його попросили.

Автор: Валентин Фіголь.

Плоди консолідації

Міська та обласна влада демонструють консолідацію аж до симбіозу, бо в Кам’янському хороший міський голова, професіонал, – підкреслив О. Кужман. Значні позитивні зміни в Кам’янському і загалом на Дніпропетровщині почались 3-4 роки тому, зазначив перший заступник губернатора. І нагадав про об’єкти, які було оновлено в місті останнім часом за допомогою обласних коштів. Це капітальний ремонт кількох вулиць: проспект Свободи, вулиці Запорізька та Ціолковського, тощо. Капітальний ремонт центрального парку, який пан Кужман назвав «гордістю міста». Капремонт сотні ліфтів у житлових будинках. Допомога у децентралізації опалення: область дала півсотні мільйонів гривень, на які було переведено на індивідуальне електроопалення 3,8 тисяч домогосподарств. За обласні кошти будується новий дитсадок на сотню місць у Романково. Область допомагала будувати першу чергу водогону на 55 блочок та нового міського полігону для твердих побутових відходів. Область дала грошей на капремонт Палацу тенісу СК «Прометей»…

Плани на 2019 рік

Цьогоріч область також обіцяє надати Кам’янському безпрецедентну підтримку в розмірі приблизно чверті мільярда гривень – 10% міського бюджету.

По-перше, 60 мільйонів заплановано дати на капітальні ремонти покрівель житлових будинків – те, про що давно просили мешканці, наголосив перший заступник губернатора. Він назвав адреси по вулицях В. Стуса, Звенигородській та Грушевського – десятки будинків, де планується капітально ремонтувати покрівлі.

36 мільйонів гривень буде скеровано на продовження будівництва нової гілки водогону на 55 блочок. Завершення цієї роботи покінчить з перебоями у водопостачанні цього району міста.

Приблизно сотню мільйонів область обіцяє дати на продовження капремонту об’єктів СК «Прометей». В 2019 році увагу буде приділено силовим видам спорту.

Буде продовжено надавати допомогу місту при децентралізації опалення. Гроші є, зазначив О. Кужман, головне – модернізувати електромережі паралельно з ДТЕК.

Також цьогоріч буде відкрито збудований за підтримки обласної влади вуличний спорткомплекс футбольної школи «Надія» біля 21 лівобережної школи, 3 стадіони з штучним покриттям в загальноосвітніх школах.

Область, зі слів О. Кужмана, задоволена тим, як у місті освоюються бюджетні кошти, але контролює процес і дали обіцяє контролювати роботу на всіх об’єктах.

Засіб від депопуляції

«Якщо не будувати грандіозних, неординарних об’єктів у місті – як втримати тут молодь?» – озвучив свій рецепт протидії зменшенню населення в місті перший заступник губернатора. На його думку, депопуляцією нас лякають ті, кому вигідно нас лякати. Насправді зменшення населення – загальна тенденція в Європі. Нинішні молоді люди не квапляться заводити дітей – воліють пожити спершу для себе. Для комфортного життя їм потрібно ходити гарними вулицями, займатись спортом у сучасних залах, розважатись по-сучасному. Якщо все це буде доступно вдома, то навіщо кудись переїжджати?.. Коли населенню будуть створені комфортні умови – тоді й дітей побільшає, – підкреслив пан Кужман.

Звичайно, громада Кам’янського теж має долучатись до вирішення міських проблем, висловив думку посадовець. Наприклад, у питанні розвитку громадського транспорту: якщо споживачів не задовольняє робота приватних перевізників – хай вимагають від самоврядування розвивати комунальний пасажирський транспорт, який в Кам’янському вже зараз кращий, ніж у інших містах Дніпропетровщини.

Згадав представник облдержадміністрації і про важку ситуацію на Міськводоканалі: зношені мережі, часті аварії, борги та справи про банкрутство… «Забирати в обласну власність ми нічого не будемо, – прокоментував він реакцію обласного керівництва на розвиток подій. – Але розглянемо пропозиції від громади Кам’янського щодо можливих інвесторів на підприємстві».

Обіцяючи в недалекому майбутньому підтримку нашому місту, О. Кужман поділився і власними планами щодо виборів у парламент, які очікуються восени. «Якщо мешканці Кам’янського мене попросять балотуватись у Верховну Раду – я не відмовлюсь», – зазначив він, додавши, що ніколи не писав заяв ні в які політичні партії, а наше місто він добре знає, часто тут буває і має чимало друзів.