Вибори в Камянському: висока явка, нудьгуючі спостерігачі, авто з агітацією, селфі в кабінці та святковий настрій

Автор: Валентин Фіголь.

В цілому спокійно проходять вибори в Кам’янському, кажуть члени територіальної виборчої комісії. Станом на 15 годину проголосувало 74 161 виборець – майже 48%. Це один з кращих результатів в Україні, зазначила Анна Торішня, член ТВК.

Найбільше скарг надходять на неточності в реєстрі виборців, розповіла А. Торішня. Трапляється навіть таке, що виборець попередньо знаходив себе у списках, а в уточненому реєстрі його нема. Виборцям, які не знайшли себе в реєстрі, на жаль, ТВК нічим не може допомогти – хіба що вони перевірять все до другого туру виборів, кажуть члени комісії.

Серед заяв про порушення було два випадки, коли на виборчу дільницю приїздив мікроавтобус з символікою одного з кандидатів, розповіли в ТВК. Поліція підтвердила, що надходило 2 заяви про це з дільниці №120971. Поліцейські зафіксували адмінпорушення – агітацію в день виборів.

«А якщо на дільниці наглядач з бейджем тих же кольорів, що й символіка кандидата – це порушення?» — таке питання виникло на виборчій дільниці в колишньому ДК ім. Горького. Кольори – ще не агітація, відповів один з членів комісії: «Оно, дівчина стоїть в куртці кольору, схожого на партійну символіку кандидата – може, її притягнемо за агітацію?..»

Вранці на дільниці в школі №9 один з членів виборчої комісії спіймав «на гарячому» жінку, досить відомого в місті підприємця, коли вона фотографувала щось у кабінці для голосування. Викликали поліцію, яка склала протокол про порушення. Жінка плакала й божилася, що не знала про заборону селфі в кабінці.

Як повідомила Олена Тімченко, прес-офіцер Камянського відділу поліції, з виборчої дільниці у школі 9 надійшло повідомлення від членів ДВК, що жінка, ймовірно, сфотографувала щось в кабінці для голосування. Поліцейські встановили, що жінка заходила в кабінку з телефоном в руці. При опитуванні жінка пояснила, що хотіла сфотографуватись у кабінці, на згадку. Але до неї підійшли з претензіями члени ДВК, і вона не встигла цього зробити. Жінка надала поліцейським свій телефон, і вони пересвідчились, що фото за кабінки в ньому немає. Тому жінку відпустили з миром.

«Спокійно, аж нудно», — прокоментували спостерігачі проходження виборів в Кам’янському.

Тимчасом у місті панувала атмосфера свята. У дворах компанії лаштували застілля і готували шашлики. В центрі розташувались і пропонували людям свою творчість місцеві художники та музиканти. Дехто танцював на вулиці.

Біля будівлі міськради було помічено Максима Голосного, голову Єлізаветівської сільради. «Я народився в Кам’янському, часто тут буваю. Сьогодні проголосував і приїхав до парку розважитись», — пояснив свою присутність М. Голосний. Нагадаємо, що пан Голосний хотів балотуватись, але ЦВК відмовила йому в реєстрації як кандидата в президенти, бо він не надав заставу в 2,5 мільйони гривень.