Ефект «гуртування», успіхи та паузи в громадських процесах в Кам’янському

Попри загрозу інфікування, мешканці Кам’янського продовжують гуртуватись де тільки зможуть. Молодіжний рух в місті на міжнародному рівні визнається як приклад залучення молоді до місцевої політики.Тимчасом посадовці закликають обмежувати спілкування, організовуючи карантинні паузи в публічних процесах.

Автор: Валентин Фіголь.

Торгівля з рук під забороною

Карантин не надто змінив звички мешканців міста, принаймні щодо шопінгу. Люди продовжують скупчуватись навколо їжі. Наприклад, територія традиційного стихійного ринку по вулиці Мурахтова майже порожня. Нечисленні продавці розташувались купками біля входу в базар і біля ганку супермаркету АТБ.

Тимчасом в столиці суд оштрафував жінку за торгівлю з рук їжею. 20 березня Шевченківський районний суд Києва розглянув справу за порушення правил щодо карантину людей. Про це повідомляє портал «Судова влада України».

Суд установив, що жителька міста Києва продавала продукти харчування з рук у невстановленому місці. Цим самим вона допустила порушення санітарно-протиепідемічних правил у період дії карантину.

Громадянку визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення, та накладено адміністративний штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Майбутнє демократії залежить від молоді

««Центр молодіжних ініціатив» Кам’янської міської ради допомагає збільшити залучення молоді до місцевої політики», — так написали експерти Міжнародного республіканського інституту (IRI) про діяльність цієї комунальної установи.

У блозі Міжнародного республіканського інституту (IRI) зазначено — «Демократичне виживання України залежить від виховання нового покоління демократичних лідерів. Якщо українська демократія зазнає невдачі, країна може вкотре стати жертвою хижаків Кремля, а США та їх демократичні союзники втратять важливого стратегічного партнера…»

«Комунальна установа «Центр молодіжних ініціатив» Кам’янської міської ради пропонує широкий спектр програм для молоді Кам’янського — проведення заходів, включаючи фестивалі вуличного мистецтва, гумористичні шоу, а також регулярні тренінги на такі теми як управління, подача заявок до муніципальних бюджетів участі, написання грантів тощо», — написали експерти інституту про Центр, в якому працюють троє людей – директор, фахівець та бухгалтер на півставки. Заходи Центру, як вважають автори блогу, дають молодим людям «можливість зв’язатись між собою, засвоїти навички досягнення успіху та донести свої пріоритети до уряду». Повна версія статті за посиланням:  https://www.democracyspeaks.org/blog/strengthening-ukraine%E2%80%99s-democracy-one-youth-center-time

Конкурс бюджету участі призупинили

З огляду на епідемічну ситуацію в країні, призупинено перебіг циклу бюджету участі та конкурсу громадських проектів у 2020 році. Таке рішення прийняла Координаційна рада з питань впровадження партиципаторного бюджетування (бюджету участі) в Кам’янському.

Цикл бюджету участі 2020 року буде поновлено після поліпшення епідемічної ситуації, повідомив департамент економічного розвитку. Про нові строки конкурсу громадських проектів повідомлятиметься додатково.

Змінюються правила декларування

Тимчасом змінено правила декларування доходів за 2019 рік: 19 березня було оприлюднено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”» № 524-ІХ. Документ набрав чинності 20 березня.

Закон змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування.

Національне агентство з 20 березня забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначки «Не застосовується» або «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі» у відповідних полях та розділі 12.1 декларації.

Також з 20 березня можна обрати позначку «Не застосовується»  в розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстроване місце проживання членів сім’ї декларанта.

Нагадаємо, подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня.