Позачергову сесію міської ради Кам’янського скликано через податки та кредити

Позачергову сесію міської ради Кам’янського було проведено сьогодні, 30 червня. Про скликання сесії стало відомо лише вчора ввечері.

Автор: Валентин Фіголь.

Нагальність скликання позачергової сесії викликана необхідністю приймати рішення по земельним платежам «Укрзалізниці». Так пояснив ситуацію Костянтин Саусь, заступник міського голови.

Також невідкладно треба було розглянути проекти рішень, пов’язані з процедурою отримання кредиту на розвиток інфраструктури, зазначив Олександр Залевський, секретар міськради.

Отже, міська рада розглянула 4 питання порядку денного.

Прийнято зміни ставок земельного податку та розміру орендної плати на землю. Зміни стосуються земель, що займає «Укрзалізниця» для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту. Ставка податку на користування земельними ділянками повертається до рівня 3% від нормативної грошової оцінки земель міста. Річний розмір плати за користування землею – до 4% нормативної оцінки земель.

Плата не збільшується, а повертається до рівня, на якому вона була до того, як міськрада її зменшила цього річ, пояснив О. Залевський. Це зроблено для того, щоб не втратити гроші для бюджету – залізниця платила за землю місту приблизно 28 мільйонів гривень на рік.

Раніше, ще навесні, заступник міського голови з земельних питань Дмитро Щербатов попереджав, що залізниця робить маневри з переоформленням займаних земельних ділянок, прагнучи зменшити плату за користування ними. Тепер міське самоврядування зробило хід у відповідь для відновлення статус-кво.

Міська рада внесла зміни до Програми соціально-економічного розвитку міста та до міського бюджету. Зміни суто формальні, пояснив секретар міськради. Справа в тому, що місто хоче взяти кредит на розвиток інфраструктури. На кредитні гроші планується ремонтувати заклади медицини, будувати амбулаторію в Романково і притулок для тварин. Тому зараз процедура отримання кредиту вимагає приведення до порядку деяких документів. Щоб ніде не було жодних розбіжностей в написанні. Саме такі уточнюючі зміни до Програми та бюджету було прийнято радою сьогодні.

Останнім питанням були зміни до Статуту територіальної громади Кам’янського. Зміни теж формальні, пов’язані з тим, що треба було привести документ  у відповідність до змін законодавства, які відбулись останнім часом.

Якісь істотні зміни до Статуту будуть прийматись міською радою лише після громадського обговорення, з дотриманням усіх законних процедур, пообіцяв пан Залевський.

Перед сесією до будівлі міськради прийшла група мешканців згорілого нещодавно житлового будинку по вулиці Дубініна, 5. Погорільці вимагали уваги посадовців. До них вийшов заступник міського голови К. Саусь. Він запевнив, що міське самоврядування робить все необхідне для придбання нового житла постраждалим від пожежі. Ще з місяць відбуватимуться необхідні процедури, зазначив К. Саусь, але влада не зволікатиме.