Чи варто підгодовувати диких птахів взимку на території міста, коли і як правильно це робити, розповідають фахівці.
Автор: Валентин Фіголь.
Дикі птахи протягом усього року здатні самостійно знаходити собі їжу, але в місті середовище штучне, тому їхні мисливські можливості обмежені. Тож в морозну та сніжну погоду при ожеледиці вони можуть втратити доступ до їжі і швидко померти від голоду. Саме тоді наша допомога у вигляді підгодівлі буде доречна: тимчасово втративши доступ до природної кормової бази, птахи зможуть знайти їжу в годівницях, щоб уникнути виснаження і смерті. Про це нагадав Петро Чегорка, орнітолог з Дніпра.
«Наприклад, сойка знайде собі їжу будь де – вона вміє знаходити запаси харчів, які наскладали інші птахи, вона першою буде біля годівниці, якщо там є для неї улюблена пожива – горішки, – розповів П. Чегорка. – Але в сніжну морозну погоду навіть сойка може знехтувати звичайною обережністю і користуватись допомогою людей».
У зимовий період велика частина птахів гине саме через голод, коли природний корм практично недоступний, а організм через холод вимагає навіть більшої, ніж звичайно, кількості їжі. Адже птаху необхідно підтримувати постійну температуру тіла, і чим холодніше на вулиці, тим більше енергії йде на це у організма.
Для початку підгодівлі птахів, нагадують фахівці Хортицького національного заповідника, необхідна наявність хоча б однієї з перерахованих погодних умов:
Як тільки сніг розтанув і морози припинилися, підгодівлю можна призупинити, щоб птахи не втратили здатність знаходити їжу в природному середовищі існування. Особливо важливо допомагати кормом в другій половині зими, коли більша частина ягід з’їдена або замерзла.
Для підгодівлі птахів взимку можна використати одну або кілька годівниць. Це може бути куплена в магазині, або зроблена самостійно дерев’яна годівниця, або ж саморобна годівниця з підручних засобів, наприклад, з пластикової пляшки, або з пакета від соку / молока.
Розмістити годівницю краще в місці, де птахів не турбуватимуть перехожі або автомобілі. Варто зауважити: якщо до годівниці зможе внадитись великий птах – ворона чи голуб, то меншим пташкам (горобцям, синичкам) туди доступу не буде, бо здоровило поїсть усе. Тому годівнички для маленьких пташок слід лаштувати так, аби великі конкуренти не могли дістатись до корму.
Щоб не нашкодити птахам, потрібно уважно поставитися до підбору продуктів, якими ви будете наповнювати годівниці. Багато за традицією або через незнання використовують для підгодівлі птахів продукти, які давати їм ні в якому разі не можна.
Ніколи не годуйте птахів хлібом, пшоном, смаженим насінням, солоними і копченими продуктами! Ці продукти дуже шкідливі для птахів, і можуть привести їх до смерті!
Хліб має властивість збільшуватися в об’ємі від вологи, також він здатний до бродіння, і призводить до закупорки органів травлення птахів. Це відноситься абсолютно до всіх сортів і різновидів хліба.
Пшоно, на відміну від проса, позбавлене природної оболонки, через це на його поверхні скупчуються окислені жири і шкідливі хімічні речовини, що може привести до смерті птахів.
Смажене насіння, як і будь-які смажені продукти, наносять непоправної шкоди печінці птиці, що сильно підвищує ризик смертності.
Продуктів, які добре підходять для підгодівлі птахів, досить багато. Серед них – пшенична і кукурудзяна крупа, несмажене і несолоне насіння, просо, пшениця, перлівка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна як розмістити в годівниці (порізаним на кубики), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Великим птахам припаде до душі також порізані кубиками гарбуз, морква, якісний корм для собак.
Автор: Віктор Куленко. Вихованці Кам'янської ДЮСШ №5 Макар Янтков та Вікторія Филипенко зробити свій внесок в…
Кривий Ріг сьогодні схиляє голову в пам’ять про чотирьох своїх мешканців, чиї життя забрали російські…
В Кам'янському у середу, 24 червня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…
Поліційні Кам'янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк. 23 червня до поліції звернулася бабуся дівчини та…
Родини загиблих героїв та ветеранів з Кам'янського в черговий раз відвідали Дніпропетровську обласну клінічну лікарню…
В Кам'янському у Південному відділі Центру надання соціальних послуг провели захід «Спортивна молодість душі», присвячений…
This website uses cookies.