Економіка

Третина українців готові повністю відмовиться від пластикових карток на користь цифрових

Найчастіше українці здійснюють безготівкові оплати за комунальні послуги – близько 75%. Торік кожен другий українець використовував безконтактну оплату за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC.

Про це йдеться у дослідженні MasterIndex, у якому компанія Mastercard з’ясувала, якими є платіжні вподобання українців, пише Finclub.

Враховуючи результати дослідження, аналітики зробили висновки:

  • Вже кожен другий (51%) українець у 2022 році здійснював розрахунки за допомогою смартфону чи гаджетів, що на 11 відсоткових пунктів вище, ніж у попередньому році.
  • 33% українців стверджує, що готова повністю відмовитися від пластикових платіжних карток на користь цифрових у найближчі два роки.
  • Частота безготівкових оплат найбільше зросла при здійсненні: комунальні послуги – де 75% опитаних здійснювали оплати у безготівковій формі завжди або найчастіше, ліки (61%), квитки на потяг, міжміські автобуси та літаки (47%), одяг та взуття (46%), а також проїзд у міському громадському транспорті (26%).
  • Розраховуючись у магазинах 59% українців обирають безготівкові оплати, а 8% взагалі уникають магазини, де відсутня така можливість.
  • Українці купували онлайн з такою ж частотою, як і до війни: 88% мали досвід онлайн-замовлень, при цьому 64% опитаних робили покупки один чи кілька разів в місяць.
  • В онлайн-оплатах зросло використання цифрових гаманців (Apple Pay, Google Pay та ін.): 37% опитаних (зростання на 17 в.п.) вказали такий варіант оплати як один із найчастіших.
  • Знижується кількість людей, які оплачують онлайн-замовлення готівкою при отриманні товару: якщо у 2021 році їх було 39%, то минулого року їхня кількість скоротилася до 28%.
  • Відносно благодійності, то дві третини (66%) українців донатили безготівково протягом року.
  • Серед усіх українців, що отримували грошову допомогу від міжнародних організацій чи фондів у 2022-му році – 90% отримували її на банківську картку.
  • Щодо криптовалют, 30% респондентів здійснювали або планують здійснити операції з криптою: 13% вже мали такий досвід, що вдвічі більше ніж роком раніше, а 17% – планують здійснити криптооперації упродовж цього року.
Пильний погляд

Recent Posts

Завтра в Кам’янському попрощаються з загиблим на війні захисником України Олександром Андрієнком

Четвертого серпня поблизу населеного пункту Тихе на Дніпропетровщині, захищаючи українську землю від загарбників, загинув солдат…

12 години ago

Ворог гатив по трьох районах Дніпропетровщини, в Кам’янському – без надзвичайних подій

Вчора ввечері та в ніч на неділю, 9 серпня, від атак агресора безпілотниками, артилерією та…

16 години ago

Де в Кам’янському 9 серпня вимикатимуть світло через профілактичні роботи

В Кам'янському в неділю, 9 серпня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…

17 години ago

Діти наших захисників з Кам’янського поїхали на відпочинок до німецького Вупперталю

П'ятнадцять дітей наших захисників вирушили на літній відпочинок до Німеччини. Попереду у них два тижні…

1 день ago

Шахісти з Кам’янського – у п’ятірці найсильніших команд Дніпропетровщини

Автор: Віктор Куленко. Шахісти Кам'янської ДЮСШ №3 увійшли у призову п'ятірку на командному Кубку області…

1 день ago

Ворог вночі атакував шість районів Дніпропетровщини, в Кам’янському минулось без надзвичайних подій

В ніч на суботу, 8 серпня, від атак ворожої армії безпілотниками потерпали Кам'янський, Дніпровський, Павлоградський,…

2 дні ago

This website uses cookies.