Офіційна інформація

Як працюють автошколи для людей з інвалідністю

В автошколах для осіб з інвалідністю можна отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля, скласти теоретичний та практичний іспити – після чого отримати посвідчення водія. А за потреби, перенавчитися чи отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням. Подробиці про роботу таких автошкіл розповіли у департаменті соціальної політики Кам’янської міськради.

Це проєкт реалізовується МВС України в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Він покликаний створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем – надаючи цілісну та якісну державну послугу.

Переваги навчання в таких автошколах:

  • сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб осіб з інвалідністю;
  • сертифіковані та сучасні навчальні автомобілі з ручним керуванням;
  • навчання і складання іспитів в інклюзивних приміщеннях;
  • досвідчені викладачі, які зрозуміють та допоможуть;
  • можливість індивідуального навчання за зручним графіком.

В таких автошколах намагаються знайти підхід до кожного, щоб всі, хто має бажання навчатись, могли отримати якісні та доступні послуги. Якщо немає можливості приїжджати на очні заняття – є можливість вчитися онлайн. Але ж на практичні заняття вам таки доведеться приїхати, але за бажанням клієнта графік може бути гнучким.

В автошколах людей з інвалідністю  навчають як індивідуально, так і у складі змішаних інклюзивних груп, які об’єднують як осіб з інвалідністю, так і без інвалідності. Усього на навчання майбутніх водіїв з інвалідністю виділяють 11 тижнів з яких 4 тижні йде теорія та 7 – практика. В одній групі буде не більше ніж 30 осіб.

До речі, за бажанням можна призупинити навчання і продовжити його пізніше з того місця, де закінчили. Щоб стати слухачем автошколи для осіб з інвалідністю – не потрібно нічого особливого. Як і в будь-яку автошколу треба просто подати заявку та медичні документи.

Етапи для вступу в автошколу:

  • пройдіть медико-соціальну комісію та отримайте довідку про причину та групу інвалідності;
  • пройдіть медичний огляд та отримайте довідку про можливість керувати Т/С;
  • виберіть Автошколу для теоретичної та практичної підготовки;
  • подайте до навчального закладу необхідний пакет документів: заяву на ім’я директора автошколи; копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус; копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття; медичну довідку, кольорову фотографію 3,5 х 4,5 см.

Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих у п’яти регіонах України (Київська область, Львівська область, Хмельницька область, Кіровоградська область, Дніпропетровська область).

Записатись на навчання й отримати послуги з водіння зручно та доступно за адресами:

Національна академія внутрішніх справ. Київська область, с. Віта-Поштова (Навчально-науковий інститут №1). Тел: (067) 503-56-18; (096) 508-15-68

Харківський національний університет внутрішніх справ. Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 14- а. Тел.: (067)968-08-28;
(063) 969-04-33

Донецький державний університет внутрішніх справ. Кіровоградська область,
м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 1. Тел.: 096 082 49 21;
(097) 517-88-82; (066) 857-00-47

Львівський державний університет внутрішніх справ. Львівська область,
м. Львів, вул. М. Кривоноса, 1. Тел.: (032)261-57-01; (067) 407-42-88;
(067) 924-04-24

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Дніпропетровська область, м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26. тел.: (067) 636-97-40.

 

 

 

 

Пильний погляд

Recent Posts

Плавці з Кам’янського у складі команди Дніпропетровщини стали першими на чемпіонаті України

Автор: Віктор Куленко. Вихованці Кам'янської ДЮСШ №5 Макар Янтков та Вікторія Филипенко зробити свій внесок в…

1 годину ago

У Кривому Розі зросла кількість загиблих та постраждалих: сьогодні в місті день жалоби

Кривий Ріг сьогодні схиляє голову в пам’ять про чотирьох своїх мешканців, чиї життя забрали російські…

2 години ago

Де в Кам’янському 24 червня вимикатимуть світло через профілактичні роботи

В Кам'янському у середу, 24 червня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…

2 години ago

У Кам’янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк 

Поліційні Кам'янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк. 23 червня до поліції звернулася бабуся дівчини та…

5 години ago

Рідні загиблих героїв та ветеранів з Кам’янського вкотре пройшли комплексне медобстеження в обласній лікарні ім. І.І. Мечникова

Родини загиблих героїв та ветеранів з Кам'янського в черговий раз відвідали Дніпропетровську обласну клінічну лікарню…

5 години ago

Активність та жага до життя не залежать від віку: в Кам’янському відбувся захід до Міжнародного олімпійського дня

В Кам'янському у Південному відділі Центру надання соціальних послуг провели захід «Спортивна молодість душі», присвячений…

5 години ago

This website uses cookies.