ТОП-НОВИНИ

Померла третя людина, що, ймовірно, постраждала від наслідків наркозу у лікарні Дніпра

Про смерть 41-річної Каріни Кравчун, однієї з пацієнток, що постраждали внаслідок тяжкої побічної реакції на медичні препарати, які застосовувалися під час операцій у міській багатопрофільній клінічній лікарні ім. проф. М. Ф. Руднєва в Дніпрі, повідомили на сторінці обласного інформаційного штабу Дніпропетровщини. Це вже третій летальний випадок (у серпні померли 11-річний хлопчик та 32-річний військовослужбовець) серед людей, які були прооперовані з застосуванням сумнівної якості наркозу в цій лікарні влітку цього року.

Каріна Кравчун померла в ніч на 14 листопада у Харківській міській лікарні швидкої допомоги (вона раніше працювала медсестрою у хірургічному відділенні цього медзакладу), після довготривалого лікування в Дніпрі.

Як розповів чоловік померлої, 8 серпня 2023 року Каріну прооперували у клінічній лікарні ім.Руднєва у Дніпрі. Майже одразу після операції стан жінки погіршився. Протягом місяця її намагались врятувати у лікарні ім. Мечникова, а згодом евакуювали до лікарні у Харків, де вона працювала раніше. Там майже два місяці за її життя боролися колишні колеги. На жаль, серце жінки зупинилося через поліорганну недостатність (важка неспецифічна стрес-реакція організму, сукупність недостатності кількох функціональних систем, що розвивається як термінальна стадія більшості гострих захворювань і травм).

У Каріни залишилися неповнолітній син, чоловік та батьки, які мають інвалідність 2-ї групи.

Смерть вже третьої пацієнтки лікарні ім. Руднєва збіглась з черговим призупиненням операцій за спеціальностями: дитяча хірургія, дитяча анестезіологія, хірургія, анестезіологія в цьому медзакладі.

Відповідно до наказу МОЗ, це було пов’язане з усуненням порушень ліцензійних умов.

Про зв’язок між смертю пацієнтів у цій лікарні та призупиненням ліцензії на проведення операцій не повідомлялось.

В наказі МОЗ № 1887 від 31.10.2023, оприлюдненому на сайті міністерства, вказано, що ліцензія зупинена «частково на підставі пункту 2 частини другої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»». Цей пункт передбачає зупинення ліцензії у разі перевірки умов ліцензування або якщо виявлені порушення не були усунені вчасно.

Нагадаємо, у серпні цього року 11 пацієнтів (5 дорослих та 6 дітей) Дніпропетровської міської багатопрофільної клінічної лікарні матері та дитини ім. М. Ф. Руднєва отримали тяжку побічну реакцію на медпрепарати, які застосовувалися під час проведення оперативних втручань. За неофіційною інформацією, мова йшла про знеболювальне з дієвою речовиною “Пропофол”, яке отримували усі постраждалі у той день. В МОЗ вже згодом повідомили, що на партію підозрюваних у побічній дії препаратів (назву яких не було оголошено) накладено карантин та вилучено з обігу в медзакладі. В МОЗ також потім зазначили, що медичні препарати лікарня закуповувала самостійно, а не отримувала через централізовані закупівлі.

12 серпня пацієнтів, стан яких погіршився, перевели до інших закладів. На ранок 12 серпня у дитячій лікарні по вул. Космічній, помер 11-річний Ілля Шишаков, якого перевели туди з лікарні ім. Руднєва. В останній хлопчику, за повідомленням його батька Романа, проводили нескладну косметичну операцію.

Ілля Шишаков

Діяльність лікарні ім. Руднєва після цього випадку тимчасово призупинили вперше. У Дніпропетровській обласній прокуратурі та Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що розпочато досудове розслідування.

Як зазначалось у повідомленні Дніпропетровської обласної прокуратури, за процесуального керівництва Західної окружної прокуратури м. Дніпра розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітнім дітям (ч. 2 ст. 140 КК України).

Як повідомляло ТСН, 16 серпня цього року у лікарні ім. Мечникова помер ще один пацієнт, переведений у зв’язку з важким станом з лікарні ім. Руднєва, – 32-річний військовий Руслан Коріхов.

Батько померлого 11-річного Іллі Шишакова Роман повідомив на своїй сторінці у ФБ, що досі не отримав ніякої інформації про розслідування справи, пов’язаної зі смертю свого сина.

Пильний погляд

Recent Posts

Плавці з Кам’янського у складі команди Дніпропетровщини стали першими на чемпіонаті України

Автор: Віктор Куленко. Вихованці Кам'янської ДЮСШ №5 Макар Янтков та Вікторія Филипенко зробити свій внесок в…

37 хвилин ago

У Кривому Розі зросла кількість загиблих та постраждалих: сьогодні в місті день жалоби

Кривий Ріг сьогодні схиляє голову в пам’ять про чотирьох своїх мешканців, чиї життя забрали російські…

48 хвилин ago

Де в Кам’янському 24 червня вимикатимуть світло через профілактичні роботи

В Кам'янському у середу, 24 червня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…

60 хвилин ago

У Кам’янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк 

Поліційні Кам'янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк. 23 червня до поліції звернулася бабуся дівчини та…

4 години ago

Рідні загиблих героїв та ветеранів з Кам’янського вкотре пройшли комплексне медобстеження в обласній лікарні ім. І.І. Мечникова

Родини загиблих героїв та ветеранів з Кам'янського в черговий раз відвідали Дніпропетровську обласну клінічну лікарню…

4 години ago

Активність та жага до життя не залежать від віку: в Кам’янському відбувся захід до Міжнародного олімпійського дня

В Кам'янському у Південному відділі Центру надання соціальних послуг провели захід «Спортивна молодість душі», присвячений…

4 години ago

This website uses cookies.