У понеділок, 28 липня, в Україні вперше відзначається День скорботи та вшанування пам’яті Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні. Особливо жахливим залишається масове вбивство українських військовополонених у колонії в Оленівці: у ніч з 28 на 29 липня 2022 року внаслідок вибуху загинули щонайменше 50 осіб, ще 140 — отримали поранення.
За інформацією Офісу генерального прокурора, що зараз відомство розслідує системні воєнні злочини РФ проти військовополонених та цивільних.Прокурори здійснюють процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими та цивільними особами (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).
За результатами слідства:
Розслідування засвідчують – злочини мали системний характер, ґрунтувались на дискримінації за національною та мовною ознаками, були сплановані та координовані представниками влади країни-агресора.
За даними Офісу генпрокурора, на тимчасово окупованих територіях та в самій РФ було виявлено:
Затриманих там систематично катували: били, піддавали електрошоку, застосовували службових собак, душили, підвішували, імітували страту, вдавались до сексуального насильства. Зафіксовані випадки спричинення каліцтв, опіків, психологічного знущання.
У ході розслідування злочинів, вчинених у місцях несвободи, повідомлено про підозру понад 45 співробітників установ Федеральної служби виконання покарань РФ. Серед підозрюваних – керівники російських СІЗО та колоній (м. Курськ, Старий Оскіл, Пакіно), а також начальники установ на ТОТ (Суходільська, Волноваська колонії).
Автор: Віктор Куленко. У Кам'янському сотня спортсменів взяла участь у "Бойовому марафоні" на честь дня…
В Кам'янському у серпні Мобільний ЦНАП здійснить вісім виїздів за різними адресами, де мешканці міста…
В Кам'янському у суботу, 1 серпня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…
В ніч на суботу, 1 серпня, армія агресора майже 30 разів атакувала безпілотниками Нікопольський, Синельниківський…
Уже четвертий рік поспіль у Кам’янському на базі благодійної організації «MISSION ROCA UKRAINE» організовують літнє…
Сьогодні, 31 липня, - граничний термін, коли українці можуть витратити накопичені кошти за програмою "Національний…
This website uses cookies.