Опалювальний сезон: маніпуляції з цифрами та погана проплата

Платіжки від КВП КМР «Тепломережа» за грудень 2018 року спантеличили багатьох споживачів в Кам’янському. Комунальники пояснюють свої маніпуляції та відзначають, що споживачі погано платять за послугу централізованого опалення.

Багатьом споживачам прийшли платіжки за централізоване опалення в грудні 2018 року, в яких раптово зникли дані по боргам за опалення. В цьому нема нічого дивного: ще 21 грудня 2018 року міськрада Кам’янського прийняла рішення про дозвіл на переуступку боргів: право стягнення на деякі борги споживачів за опалення КВП КМР «Тепломережа» передало комунальному підприємству «Міськводоканал». Так теплопостачальники намагаються розрахуватися з водоканалом за покупну воду, що використовується на потреби опалення. Теплопостачальники вже підготували платіжки з правильними цифрами і наразі розсилають їх споживачам, повідомив Олександр Маслєнков, директор «Тепломережі».

У платіжках за централізоване опалення за грудень минулого року не видно кількість витрачених гігакалорій – такий недолік виявили споживачі, що живуть в будинках з лічильниками тепла.

У грудні на опалення діяли 2 тарифи, пояснили в «Тепломережі»: 1-5 грудня — 1499 грн. 42 коп. за Гкал. 6-31 грудня — 1688 грн. 47 коп. за Гкал. Виходить, що треба було в платіжці друкувати 2 рядки даних — по першому тарифу і по другому. Місця не вистачило, тому вирішили розіслати рахунки без даних про використані гігакалорії. Але в січні споживачі отримають платіжки з кількістю тепла, пообіцяли комунальники.

Загалом с початку опалювального сезону 2018-19 років споживачі погано сплачують за послуги «Тепломережі», відзначив О. Маслєнков. Хоча послугу отримують: окрім окремих аварійних ситуацій, централізоване опалення подане скрізь. Після підвищення тарифу стало не краще, бо більше грошей збирати не вдається, поскаржився на споживачів комунальник. «Подальше підвищення тарифу – шлях в нікуди…» — зазначив директор «Тепломережі».