Облуплений Прометей, романтика міського краєвиду на полотні та останній вечір передвиборчої агітації в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Час невблаганний: поки кам’янчани ніяк не визначаться, чи треба знімати з постаменту меморіалу «Прометей» панелі з іменами та цитатою Леніна, руйнується самий постамент. Гранитні плити відвалюються від нього одна за одною. Дивно, що їх досі не поцупили, як це було з мармуровими плитами біля бюсту Брежнєва.

Сьогодні в музеї історії Кам’янського відкрилась виставка картин Володимира Жугана. В. Жуган – художник, який став відомим ще півстоліття тому і лишався знаменитим до самої смерті. В. Жуган малював, передусім, пейзажі Кам’янського. Завдяки його творчості земляки можуть побачити, як виглядали міські пейзажі 50, 40 чи 20 років тому. Багато робіт художника було присвячено ДМК.

«Володимир Жуган був митцем, який бачив і передавав красу звичайних речей, пейзажу, який всі наче бачать, але не помічають», — зазначив молодший колега В. Жугана Анатолій Жежер.

Тимчасом сучасність диктує нові форми творчого самовираження. Завтра, 30 березня, о 15:00 на базі Центру позашкільної роботи та дитячої творчості пройде безкоштовний семінар #INSTAPARTY для активних користувачів соціальних мереж.

Організатори заходу, молодіжна громадська організація «МОПЛ», навчать учасників семінару робити профіль Instagram цікавішим. Зокрема, покажуть як правильно робити гарне селфі, ефектні фотознімки та цікаві пости, збільшувати кількість підписників на своїй сторінці і заробляти кошти у соцмережах. Вхід вільний для всіх бажаючих.

Сьогодні, 29 березня, закінчується час агітації на виборах президента України. Завтра агітувати вже буде заборонено. Надвечір на проспекті свободи журналісти помітили секретаря міськради Кам’янського, «свободівця», Олександра Залевського. Він знімав агітаційні листівки за свого кандидата. «Щоб завтра був порядок. Повну машину вже назбирав…» — посміхнувся посадовець. Адже агітматеріали чи гасла націоналістів в Кам’янському можна побачити і на парканах, і на трамвайних зупинках.

А вже з понеділка, після дня виборів, поліція закликає громадян добровільно здати зброю, що знаходиться у них незаконно.
З 1 квітня на Дніпропетровщині стартує місячник добровільної здачі зброї, вибухівки, боєприпасів та спецзасобів.

Кожен, хто звернеться до поліції з метою її здачі, уникне адміністративної та кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання, ппобіцяв начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Андрій Алексєєнко.