«Погане» перехрестя та проблема посухи в Кам’янському

«Погане» перехрестя та проблема посухи в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Як тільки не називають мешканці міста перехрестя проспектів свободи та Аношкіна: і небезпечним, і «перехрестям невдач», і навіть «проклятим»! Здебільшого, через те, що тут мало не щотижня трапляються автомобільні аварії. Але перехрестя «прокляте» не лише для автомобілістів: тут катастрофічно не приживаються зелені насадження.

Років 5 тому тут хтось підпалив зарості козачого ялівцю, і з тих пір перехрестя стоїть голе.

Позаторік працівники КП «Зеленбуд» спільно з «Промбудсервісом» – приватним підрядником, зробили тут, як тоді казали, «дизайнерський експеримент». Встановили спочатку металеві піраміди з горщиками для квітів, але їх здував вітер. Тому металеві конструкції прибрали, а натомість спорудили з дерева – кам’янчани одразу назвали їх «гробами». В «гробах» садовили квіти. Також експериментатори засипали частину газону гравієм і посадили кущики декоративних вічнозелених рослин. Ці кущики перехожі повисмикували вже в перший сезон. Квіти в «гробах» іноді поливали: приїздила поливальна машина «Зеленбуду». Від вологи конструкції почали розвалюватись, і минулої зими їх прибрали, перетолочивши нещасний газон колесами.

Сьогодні «прокляте» перехрестя має доволі сумний вигляд. Незважаючи на те, що справжньої спеки ще не було, трава на залишках газону вже стоїть суха та жовта, і вітер ганяє куряву понад дорогою та тротуаром.

Газон в цьому місті, можливо, уражений якоюсь інфекцією або хімічною отрутою – таке припущення висловив біолог Андрій Енбулатов. Відновити озеленення на перехресті, на його думку, буде дуже непросто: молодому газону треба регулярний полив.

Відсутність поливу – загроза газонам та клумбам скрізь в Кам’янському, зазначив А. Енбулатов. Особливо зараз, коли багато великих дерев позбавлені крон, і сонце нещадно палитиме траву та квіти.

Радянські системи поливу газонів по місту давно знищені. Нові встановлені лише подекуди в центральному парку та на клумбі перед міськрадою. Система поливу була запланована також в проекті капітального ремонту скверу проспекту Свободи.

Раніше, принаймні клумби в центрі міста, поливала машина «Зеленбуду». Але ще 5 років тому директор підприємства бідкалась, що використання поливальної машини коштує близько 70 тисяч гривень на місяць. Сьогодні молоді саджанці біля міськради поливає машина КАТП 042802. Вартість такого поливу комунальники поки що назвати не можуть – сезон лише почався.