Сварка через хаскі на ланцюгу відбувся в Кам’янському

Візит захисників тварин до людей, які тримають на ланцюгу собаку породи хаскі, перетворився на сварку. І активісти-зоозахисники, і мешканці приватної господи викликали полицію. Перші – з приводу жорстокого поводження з тваринами, другі – через проникнення на приватну територію сторонніх осіб.

Три волонтерки, які давно опікуються собаками та котами в Кам’янському, надумали ввечері 15 травня відвідати господу на краю Самишиної балки, на спуску з вулиці Ціолковського. Мешканці господи, як розповіла Аліса, одна з активісток, тримають у дворі на ланцюгу собаку породи хаскі. «Документів на собаку нема, але фенотипічно тварина схожа на хаскі, — пояснила дівчина. – Таких собак треба вигулювати, щоб вони багато бігали, вони погано себе почувають без достатнього руху. А правила утримання тварин вимагають, щоб умови проживання собаки відповідали вимогам породи». Тому зоозахисниці вважають, що в цьому випадку є жорстоке поводження з твариною.

Хаскі в середині весни знайшла Ярослава, друга учасниця відвідин: собака бігав вулицею, худий та в ковтунах линялої вовни. Молода жінка згадала, що бачила в соцмережі оголошення про зниклого хаскі, тож упіймала собаку, посадила в авто та зателефонувала авторам оголошення. «Я ще тоді запідозрила недобре, — пригадує Ярослава. – Жінка, яка назвалася власницею хаскі, сказала, що їй зараз ніколи, а от якби я надвечір привезла їм собаку в Самишину балку, вони б її залюбки забрали… Я відчувала, що не треба віддавати їм собаку!..»

Як розповіли автори оголошення, хаскі вони забрали в інших людей, в яких собаці велось зле.

«Протягом кількох тижнів ми неодноразово відвідували господу, куди віддали собаку, — розповіла Аліса. – Собака був худий, хоч вже трохи вичесаний, і його тримали на двометровому ланцюгу. Люди казали, що гуляють із собакою, але хаскі потребують більшої свободи й руху, ніж на прив’язі».

Цього разу зоозахисниці хотіли знову відвідати собаку і спробувати переконати людей, що тварина потребує більш підходящих умов утримання.

Активістки підійшли до будинку, біля якого стояли 2 будки з прив’язаними на ланцюгах хаскі та ще одною собакою, схожою на азіатського вовкодава. Назустріч їм з двох будинків, розташованих поруч, почали виходити люди і агресивно вимагати, щоб зоозахисниці «звільнили приватну територію». «Ми тут живемо!» — кричали люди, хапаючи молодих волонтерок за руки і штовхаючи. Зоозахисниці відійшли від будинків і викликали поліцію, повідомивши про жорстоке поводження з твариною.

Приїхала поліція. Виявилось, що власника садиби нема – він десь поїхав, а агресивна юрба – це тимчасові мешканці. Також виявилось, що і вони викликали поліцію повідомленням про проникнення на приватну територію сторонніх осіб. Слід зазначити, що важко візуально визначити, де там починається приватна територія: є фрагменти паркану, але нема хвіртки…

Агресія мешканців садиби не припинилась і після приїзду поліції. Невідомі кричали, що це їх собака і це не Європа, тому умови такі, які є – будка, ланцюг та каша… Звинувачували зоозахисниць в бажанні відібрати собаку. Просто лаялись…

Поліція опитала присутніх, склавши необхідні для подальшого розслідування документи. Після цього сторони конфлікту розійшлись. Зоозахисниці пообіцяли, що це ще не кінець історії.