Уроки стихії, останні весняні клопоти в центрі Кам’янського та екскурсія на Коноплянку

Уроки стихії, останні весняні клопоти в центрі Кам’янського та екскурсія на Коноплянку

Автор: Валентин Фіголь.

Зранку Кам’янське чепурилось після вчорашньої зливи. Потоки води намулили чималі купи грязюки на трамвайній колії та дороги на центральних вулицях міста. Злива в багатьох місцях позривала шматки асфальту, позгортала купи щебеню та металургійного шлаку.

Стихія нагадала про стан зливової каналізації в Кам’янському. Одна з причин поганого водостоку – комунікації «зливовки» забиваються камінням, грунтом та сміттям, яке змивається зі зруйнованих ділянок доріг та тротуарів. Тобто, засипаючи ями на дорогах щебенем, люди знищують зливову каналізацію…

Продовжуються роботи з капітального ремонту скверу проспекту Свободи. Сьогодні місце проведення ремонту відвідав Андрій Білоусов, міський голова, оцінив ступінь готовності. Раніше А. Білоусов казав, що до початку червня сквер має бути відремонтований.

Вже змонтований спортивний майданчик в сквері, зі столами для гри в шахи. Сьогодні робітники «Міськсвітла» ладнали світильники біля меморіалу «Прометей».

Зйомки документального фільму про долю малих річок – притоків Дніпра –  почались в  Кам’янському сьогодні. Документальний кінопроект реалізують група кінематографістів, науковців, журналістів та громадських активістів з різних міст України. Майбутній фільм розповість про те, як зникають ріки, які живлять водою Дніпро, і як втрата води впливає на життя людей.

Перший день зйомок був присвячений річці Коноплянці. Колись вона протікала між селами Тритузним (його східним краєм, що звався «шостою сотнею») та Карнаухівкою. Річка зникла, похована під промисловою зоною, що розросталась з 50-х років минулого століття. Сьогодні Коноплянка – це кількакілометрова ділянка заболоченого русла, що межує через греблю з могильниками ПХЗ. З південного сходу в Коноплянку впадає злив з міської дренажно-меліоративної системи, яка приймає стоки зливової каналізації центральної частини Кам’янського. Коноплянка впадає в Дніпро на східній околиці Карнаухівки, тохи вище за течією від села.

В Коноплянці люди ловлять рибу. Кажуть, що не бояться ані радіації, ані «хімії». «Та його й так скрізь повно!» – відмахується беззубий дядько в брилі, що ловить аж на 2 вудки.

Тимчасом Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки запрошує кам’янчан та гостей на грандіозну подію – закриття ХІ Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні».

Святковий захід відбудеться 24 травня о 20:00 на площі перед театром. Гостей очікує концерт та церемонія нагородження переможців фестивалю «Класика сьогодні». О 21 годині – яскравий феєрверк.