У Кам’янському буде прийнятий план по кліматичній адаптації

У Кам’янському буде прийнятий план по кліматичній адаптації

Автор: Валентин Фіголь.

У Кам’янському, з ініціативи екологічної організації «Голос Природи», почалась підготовка рішення сесії міської ради про прийняття Плану заходів щодо адаптації міста до зміни клімату. Цей стратегічний документ, на думку авторів, допоможе знайти ідеї та гроші, щоб мінімізувати втрати від аномальних природних явищ.

Ініціатива громадськості підтримана керівництвом міської влади. У Кам’янському 28 травня відбулася робоча нарада з обговорення  проекту рішення міської ради щодо Плану заходів з адаптації Каменського до зміни клімату. У робочій нараді взяли участь депутати міської ради, представники виконавчих органів влади і державних служб. Представник громадської організації «Голос Природи» розповів передісторію складеного стратегічного документа і обґрунтував важливість його прийняття на сесії міської ради.

У 2016 році з ініціативи організації «Голос Природи» в Кам’янському для депутатів і відповідальних чиновників пройшов семінар, на якому було розказано про проблему зміни клімату, важливість скорочення викидів парникових газів і необхідність кліматичної адаптації, а також була презентована методика оцінки вразливості міста до зміни клімату . З урахуванням того, що семінар зібрав профільних фахівців і експертів з різних сфер міського життя, а також осіб, що відповідають за долю міста і прийняті рішення, учасники погодилися скористатися запропонованою методикою і оцінити вразливість Кам’янського до зміни клімату. В остаточному підсумку, учасники семінару визначили, що зміни клімату в Кам’янському стали причиною наступних проблем: локальне підтоплення; тепловий стрес; погіршення стану зелених насаджень; погіршення якості і запасів питної води; руйнування енергетичних систем; збільшення кількості стихійних гідрометеорологічних явищ; поява нових інфекційних і алергічних захворювань.

На основі зробленої оцінки вразливості Кам’янського до зміни клімату, а також зібраних додаткових даних і результатів досліджень, організація «Голос Природи» розробила План заходів щодо адаптації Кам’янського до змін клімату. В остаточному підсумку, виконана попередня аналітична робота дала можливість організації «Голос Природи» реалізувати в Кам’янському кілька практичних пілотних проектів по кліматичній адаптації. Зокрема, були відновлені і вдосконалені системи відводу дощової води на чотирьох локаціях, а також придбаний для обслуговування внутрішньо квартальних зливових комунікацій спеціальний насос високого тиску. Однак, організація «Голос Природи» вважає, що розроблений План заходів щодо адаптації Кам’янського до зміни клімату важливо прийняти на сесії міської ради. Це дозволить включити заходи Плану щодо адаптації в міські програми (екологія, ЖКГ, міська інфраструктура і транспорт, охорону здоров’я та ін.), А також розширить можливості по залученню додаткових коштів, як з державних, так і зарубіжних фондів.

Учасники робочої наради домовилися детально вивчити запропонований План заходів щодо адаптації Камянського до зміни клімату, і до 21 червня подати до управління охорони навколишнього середовища міської ради пропозиції щодо його доопрацювання.

«Організація «Голос Природи» готова сприяти тому, щоб План заходів щодо адаптації міста до зміни клімату був прийнятий на сесії міської ради до кінця літа 2019 року», – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос природи».

«Проблеми, пов’язані зі зміною клімату, очевидні, як для чиновників, так і для звичайних городян. З огляду на те, що заходи по кліматичної адаптації необхідно приймати в різних сферах міського життя, ми просимо профільні департаменти ознайомитися із запропонованим Планом і підготувати пропозиції щодо його доопрацювання», – звернувся Богдан Наполов, начальник управління екології та природних ресурсів, до учасників робочої наради.

«За родом моєї депутатської діяльності мені довелося взяти участь, як в семінарі, так і в оцінці вразливості Каменського до зміни клімату. Особисто я підтримую пропозицію організації «Голос Природи» прийняти План по кліматичної адаптації на сесії міської ради, за умови, що фахівці профільних департаментів ще раз пропрацюють це документ і подадуть свої пропозиції з урахуванням наших фінансових, інтелектуальних і технічних можливостей. Зі свого боку, я готовий переконувати керівництво міста та депутатів міської ради в доцільності прийняття такого плану рішенням сесії», – заявив Олександр Донець, член депутатської комісії з питань екології .

«Зміна клімату безпосередньо впливає як на здоров’я, так і умови життя людей. Такі проблеми, як локальне підтоплення і тепловий стрес дуже актуальні для Кам’янського. Сьогодні потрібно зрозуміти, що ми можемо зробити для поліпшення умов життя городян за рахунок місцевих ресурсів і визначитися з переліком заходів, які неможливо реалізувати в місті без фінансової та технічної підтримки з інших джерел», – пояснив Є. Колішевський .

ДОВІДКА:
З повним текстом документу «План заходів щодо адаптації міста Кам’янське до наслідків зміни клімату» можна ознайомитися на сайті організації «Голос Природи»: http://voice.dp.ua/ua/article/kampaniyi/56-15.htm