«Міськводоканал» Кам’янського планує значну заміну аварійних ділянок водогону в 2019 році

Про плани «Міськводоканалу» щодо оновлення водогонів йшла мова на відкритому обговоренні Інвестиційної програми КВП КМР «Міськводоканал» на 2019 рік. Обговорення відбулось сьогодні в адмінбудівлі підприємства.

Автор: Валентин Фіголь.

21 травня 2019 року проект постанови НКРЕКП про Інвестиційну програму «Міськводоканалу» був оприлюднений на офіційному веб-сайті НКРЕКП та сайті КВП. Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, приймалися у письмовому та електронному вигляді до 31 травня 2019 року, але в зазначений термін їх не надійшло.

Інвестиційна програма на 2019 рік складається з таких заходів.

Водопостачання

  1. Реконструкція водогону діаметром 600 мм від водопровідної насосної станції по вул. Лохвицького 29, (майданчик№3) до вул. Казанська (ІІ пусковий комплекс). Проект актуальний, бо існуючий водогін багато років протікає, підтоплюючи приватні садиби і заплутуючи краєзнавців привидами витоку річки Суха Сура.

У 2017 році були розпочаті роботи за проектом, реалізовано І –й пусковий комплекс (замінено 772 метрів труби.). До Інвестиційної програми 2018 року було внесено захід з придбання кілометру пластикових труб півметрового діаметру, але захід не було виконано. На сьогодні укладено договір підряду на виконання робіт, та сплачено передоплату за матеріали.

Після схвалення НКРЕКП Інвестиційної програми 2019 року планується завершити роботи за проектом за рахунок амортизаційних відрахувань поточного року.

2. Заміна аварійних ділянок водопровідних мереж у Кам`янському.

Загальна довжина мереж водопостачання – 776 км. Водогони зношені так, що аварійна служба водоканалу латає їх по десять разів на добу.

За рахунок коштів Інвестиційної програми на 2019 рік заплановано придбання 367 метрів пластикової труби  діаметром 500 мм для виконання капітального ремонту аварійної ділянки водоводу від камери по вул. Казанська (р-н залізничного вокзалу) до перехрестя вул. Дорожня — вул. Тверська. Цей захід є логічним подовженням відновлювальних робіт по вул.Лохвицького і дозволить зменшити витрати на аварійні та поточні ремонти, а також втрати питної води.

Водовідведення

Підприємством у 2019 році заплановано три заходи з облаштування приладів технологічного обліку стічних вод:

  1. Влаштування вузла обліку на скидному колекторі очисних споруд каналізації правого берега за адресою: вул. Дорожня,58, м. Кам`янське. (встановлення приладу обліку).

У 2017 році згідно інвестиційної програми за рахунок амортизаційних відрахувань придбано ультразвуковий лічильник «Ергомера-125» в комплекті. Через високу вартість та складність даних робіт (потрібна заміна фрагмента залізобетонної труби діаметром півтора метри на сталеву, а ще будівництво камери) захід внесено до Інвестиційної програми на 2019рік.

Захід дозволить поліпшити контроль кількості очищених стічних вод на скидах у р. Суха Сура.

  1. Розробка проекту «Влаштування вузла обліку на скидному колекторі очисних споруд каналізації лівого берега за адресою: вул. Індустріальна, 30, м. Кам`янське». На 2019 рік заплановано замовити проект та отримати експертний звіт.
  2. У 2019 році підприємством планується придбати прилади обліку на каналізаційні насосні станції №№ 9,14,15,16,17 та облаштувати насосні лічильниками.
  3. Заміна аварійних ділянок каналізаційних мереж м. Кам`янське.

За рахунок коштів Інвестиційної програми на 2019 рік заплановано придбання ПЕ труб для виконання капітальних ремонтів на 2-х ділянках, а саме:

– заміна ділянки чавунного напірного каналізаційного колектору  діаметром 200 мм, який пролягає від каналізаційної насосної станції №10 по вул. Кизлярська, 51-1 до очисних споруд каналізації правого берега по вул. Дорожня,58 (від перехрестя вул. Ярославська та вул. Астраханська вздовж вул. Цимлянський), довжиною 1 тис. м.п.

– заміна ділянки сталевого каналізаційного напірного колектору діаметром 900 мм – 800 мм на пластикову трубу діаметром 630мм, який пролягає від каналізаційної насосної станції №2а по вул. Широка,16 до каналізаційної насосної станції №4 по вул. Алтайська, 31б  (в районі плавального басейну по пр. Аношкіна), протяжністю 312 м.п

Даний захід дозволить зменшити витрати на аварійні та поточні ремонти, а також підвищити екологічну безпеку.

  1. Розробка проекту «Технічне переоснащення каналізаційної насосної станції №13 із застосуванням сучасних насосних агрегатів за адресою: м. Кам`янське, вул. Харьківська,2».

Каналізаційна насосна станція № 13 введена в експлуатацію в 1977 р. За роки тривалої експлуатації в умовах агресивного середовища спостерігається знос до критичних розмірів проточних частин, вузлів та деталей насосних агрегатів. Отже, планується заміна застарілого насосного обладнання на нове, більш сучасне та менш енергоємне.

На 2019 рік запланована розробка проекту на технічне переоснащення КНС №13 та проходження експертизи.

Присутні на обговоренні люди схвалили Інвестиційну програму «Міськводоканалу». Належним чином оформлений Протокол відкритого обговорення буде надісланий до НКРЕКП.