Справа чорної кішки в Камян’ському: нема потерпілого — нема злочину

Автор: Валентин Фіголь.

Цікавою та пізнавальною для обох сторін видалась зустріч керівника слідства Дніпровського райвідділення поліції Романа Байдали з гуртом громадських активістів. Обговорювали справу про вбивство чорної кішки, про яке «Пильний погляд» писав раніше. Тварина загинула після того, як молодий чоловік кинув її об асфальтову дорогу на очах заявниці. Молода жінка домоглась через суд відкриття кримінального провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами.

Кримінальне провадження закривається, заявив візитерам Р. Байдала. В справі немає складу злочину, пояснив він. Тому її передано далі на виконання як адміністративне правопорушення. Постанову про закриття кримінального провадження заявниці не буде надано, бо вона не є потерпілою, тобто стороною у справі.

Потерпілою заявницю можна вважати, бо вона є особою, що зазнала моральної шкоди, нагадали активісти поліцейському слідчому.

Але заявниця не є власницею загиблої тварини, наполягав слідчий. Вона — опікунка кішки, а для закону це однаково, зазначила зоозахисниця Аліса Щуковська. Вона презентувала пану слідчому методичку по документуванню злочинів проти тварин для волонтерів.

Не давати заявниці постанову про закриття кримінального провадження — це сумнівне з точки зору законності рішення, заявила Надія Тихонцова, голова громадської організації «Права людини понад усе».

Як би не було, а рішення про закриття провадження прийняте, заявив Р. Байдала. І запропонував у разі незгоди оскажити це рішення в суді.

Поліція не права, не бажаючи визнавати заявницю потерпілою і намагаючись перевести інцидент з кримінальної в адміністративну площину, — так вирішили поміж собою активісти після зустрічі. Вони заявили, що оскаржать рішення поліції.