Новий сквер на Черемушках, офіційно про викид на ДМК, аварія з «аварійкою» і оленятко, що куняє в Кам’янському

Новий сквер на Черемушках, офіційно про викид на ДМК, аварія з «аварійкою» і оленятко, що куняє в Кам’янському

Валентин Фіголь

Тендер на поточний ремонт скверу по проспекту Глаголєва на 3,5 мільйони гривень обговорюють в мережі ще з учора. Тендер проведено департаментом ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського, як свідчать відкриті джерела. Навіть депутати міськради скаржаться, що не можуть знайти на мапі скверу по проспекту Глаголєва.

Скверу в містобудівному сенсі там дійсно немає, пояснила Юлія Саєнко, начальник міського управління  архітектури Кам’янського. Для того, щоб називати якесь місце сквером, треба провести бодай містобудівну процедуру,

Територія по Глаголєва, що могла би бути сквером – це зелена зона, звільнена міською радою від забудови торговими об’єктами. Для відпочинку місцевих жителів перспективні, скоріше, мальовничі закапелки на схід від будівлі ТРЦ «Україна», поділилась думкою Ю. Саєнко.

Раніше на депутатських комісіях міськради згадувалось про плани ремонтувати клумби перед «Україною». Але начальник міську правління архітектури сказала, що не знає про намір щось там радикально змінювати, окрім озеленення.

Про намір міського голови Андрія Білоусова прояснити ситуацію з понаднормовим викидом на ДМК «Пильний погляд» писав після інциденту 5 липня, коли хмара пилу з конвертерного цеху ДМК накрила центральну частину міста. Сьогодні міськуправління екології офіційно підтвердило, що викид був понаднормовим. Виміри постів екологічного моніторингу КП «Екосервіс» на пр. Свободи та пр. Ювілейному, показали перевищення викидів понад норми за багатьма показниками: пил – майже в 2 рази, діоксид азоту – більш як в 2 рази, сірководню майже вдвічі та фенолу в півтора рази.

Нагадаємо читачам, що металургійний пил, сірководень та фенол – токсичні, а діоксид азоту в повітрі спочатку відбирає кисень, а потім сполучається з водяною парою, з утворенням азотної кислоти.

Тимчасом сьогодні в центрі міста, біля будівлі міської ради стався тривожний інцидент. У автомобіля міської аварійної служби, що їхав проспектом Шевченко, на ходу відірвались бічні дверцята і загрюкотіли дорогою. Міська аварійна служба – приватне підприємство, що за угодою з департаментом ЖКГ обслуговує аварійні ситуації в житловому фонді міста. Згідно Програми розвитку житлового фонду, місто планує профінансувати аварійно-відновлювальні роботи в житлах кам’янчан в 2019 році в розмірі 30 мільйонів гривень.

Вдень хтось завалив пластмасове оленятко на клумбі перед міськрадою. Люди продовжують зачіпати багатостраждальні зелені статуї, поскаржився охоронець будівлі ради. Трапляється, що діти хитають скульптури, а батьки їх знімають.

На тому ж проспекті Шевченко, в будинку 35, під вечір сталося пограбування. Як розповіли сусіди, літня жінка зайшла в під’їзд і ледве встигла піднятись на другий поверх, як її наздогнав незнайомець і зірвав з шиї золотий ланцюжок. Жінка зомліла, потім викликала поліцію.