Дим над Кам’янським обговорювали члени екологічної комісії в міськвиконкомі

Дим над Кам’янським обговорювали члени екологічної комісії в міськвиконкомі

Дими, що накривають місто з металургійного комбінату та міського звалища, стали причиною засідання міської екологічної комісії. Детальніше про захід розповіла прес-служба міської ради.

Автор: Валентин Фіголь

Мешканці багато звертаються до влади через викиди ДМК та сморід пожежі на звалищі – отже, є заради чого зібратись та поговорити, зазначив Богдан Наполов, начальник міського управління з питань екології.

Першим розглядали питання нештатних атмосферних викидів металургійного комбінату. За словами технічного директора ПАТ «ДМК» Юрія Волошина, 5 липня на підприємстві трапилась позаштатна ситуація – поламка обладнання у конвертерному цеху, яка й стала причиною понаднормових викидів, що занепокоїли кам’янчан. Такий випадок на підприємстві стався вперше, зазначив технічний директор. Фахівці комбінату розібралися у ситуації та вжили заходи, щоб уникнути ризиків повторення.

Незрозуміло, укникнення повторення чого мав на увазі технічний директор комбінату: вдень 15 липня конвертерний цех знову бурхав бурою курявою на місто.

«Існують норми викидів, які хронічно перевищуються. Це не можна назвати правильним. Фахівцям металургійного комбінату потрібно продумати дії у разі виникнення подібних позаштатних ситуацій», – зауважив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради.

Також члени комісії цікавились ходом виконання металургійним підприємством екологічної програми міста та заходами, які вжиті на підприємстві.

Виконавчий директор громадської організації «Голос Природи» Євген Колішевський звернув увагу представників меткомбінату на необхідність сповіщення населення у разі виникнення нестандартних ситуацій, щоб попереджувати паніку та надавати людям достовірну інформацію.

Пізніше, коментуючи засідання, Є. Колішевський відзначив, що його неприємно вразила відсутність на заході ведучих місцевих політиків та депутатів міської ради.

Наступним на комісії розглядали питання щодо загоряння на міському сміттєзвалищі. Директор комунального підприємства «Комунальник» Артур Круть зазначає: рішення, прийняте на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, дуже допомогло підприємству у ліквідації місць загоряння сміття.

«Основна проблема, яка була на площі звалища майже у 2 тисячі квадратних метрів, сьогодні усунута. Зараз окремі місця загоряння ми заливаємо водою. Надалі усю територію, на якій можуть виникнути займання, силами підприємства засипаємо ґрунтом, щоб уникнути повторення ситуації», –сказав Артур Круть.

Усунення небезпеки на сміттєзвалищі підтвердив і начальник Кам’янського управління Державної служби з надзвичайних ситуації Володимир Ярема. Він зазначив, що до їхньої служби перестали надходити звернення містян щодо задимлення на території звалища, та й сам він, як мешканець району Соцмісто не відчуває неприємного запаху.

Обговорили члени комісії й проблеми утилізації та переробки сміття у Кам’янському, перспективи створення модуля для сортування та переробки сміття і подальшого будівництва у місті полігону.