Як Петриківський розпис розвивається на теренах Кам’янського

Дві художні виставки відкрились сьогодні в Кам’янському. Обидві експозиції об’єднує те, що в них майстрині з нашого міста по-своєму використовують елементи знаменитого на весь світ Петриківського розпису.

Автор: Валентин Фіголь.

Авторська виставка виробів прикладного мистецтва розпочалась у бібліотеці на Соцмісті, розташованій в будинку 5а по вулиці Менделєєва.

Авторка — Єлізавета Полонська — продемонструвала, як за допомогою мистецтва можна перетворювати звичайні ужиткові речі на унікальні сувеніри ручної роботи. Спеціальними фарбами Єлізавета розписує одяг, посуд, кухонне начиння, канцелярське приладдя… Набір дощечок для нарізки продуктів може стати прикрасою оселі або оригінальним подарунком – адже це авторська робота, єдина в своєму роді.

Роботи молодої майстрині нагадують глядачам, що навкруги значно більше краси, ніж люди зазвичай помічають.

Експозиція відкрита до 12 серпня, вхід вільний.

Персональна виставка майстра народного мистецтва Віти Рябової «Тендітний світ краси» відкрилась в музеї історії Кам’янського.

До Петриківського розпису в майстрині теж свій підхід: вона вписує в орнамент різні сюжети, персонажів. В поєднанні з вільним простором на папері виникають легкі та тендітні зображення людей, тварин та міфічних істот в оздобленні з петриківських візерунків.

Роботи Віти Рябової експонуватимуться до 25 серпня.