Кампанія з популяризації своїх коміксів почалась в Кам’янському

Кампанія з популяризації своїх коміксів почалась в Кам’янському

Розмова про можливий розвиток такого літературно-художнього жанру, як комікси, в Кам’янському відбулась 1 серпня між професіоналами та аматорами цієї справи. А почалося з презентації графічного роману «Фаетон» місцевої художниці Марії Ланцути.

Автор: Валентин Фіголь

Прихильники коміксів – дорослі та діти, зібрались в кафе «Бітлз» на зустріч з авторкою роману. Марія Ланцута – художниця з нашого міста. Вона давно – біля двох десятків років, професійно малює комікси на замовлення українських та іноземних видавців. Зокрема, Марія бере участь у такому комікс-проекті відомого виробника конструкторів Лєго, як Ніндзяго.

Віднедавна художниця малює та видає власний графічний роман «Фаетон» в жанрі авантюрного фентезі: космічні мандри, далекі світи, війни та кохання… Цей авторський проект вона й презентувала на зустрічі.

«Мені роботів малювати цікавіше, ніж конячок та травичку…» – поділилась художниця.

Марія ніде не вчилась малювати, і замовники ніколи її не питали про освіту, розповіла авторка. Її творчість розквітла завдяки вільній атмосфері в родині, кажуть сестри Марія та Тетяна: мати їм не заважала творити, сприяла в розвитку здібностей та уподобань.

«Чому б авторам коміксів не звернутись до місцевої тематики? – запитала Ірина Залізняк, директор культурного центру ім.. Шевченко. – Можна придумати супергероя, який буде боротись з забрудненнями природи та комунальними негараздами!»

Придумати можна, погодилась пані Марія. Тільки де знайти замовника, який за це платитиме? Адже поки що коміксами в Україні не розбагатієш, наголосила вона. Наприклад, проект «Фаетон» поки що не приносить прибутку авторці.

Варто розвивати інтерес до коміксів як мистецтва, вирішили учасники зустрічі. І домовились збиратись частіше, щоб виробити план спільних дій в цьому напрямку.