Виставка до Дня Незалежності України відкрилась в архіві Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Виставка документів, присвячена Дню Незалежності України, відкрилась 20 серпня в архівному управлінні Кам’янського.

Незалежність – це не одномоментний акт, а процес – про це говорили учасники презентації, влаштованої співробітниками архіву.

«Незалежність – це дія, її треба виборювати щодня!» – нагадав землякам літератор Сергій Злючий. Він якраз був депутатом міської ради Дніпродзержинська, коли в 1991 році було проголошено незалежність України.

Виставка об’єднала кілька подій, пов’язаних з становленням України як держави, розповіла архівіст Вікторія Лавріненко. В експозиції представлені документи, починаючи з 1917 року, коли було проголошено створення незалежної України після розвалу Російської імперії внаслідок революції.

Окремий розділ виставки присвячено сучасним подіям 2014-2019 років, починаючи з «Революції Гідності». Її представила Галина Прохоренко. Тут є листи дорослих та дітей на передову АТО, подячні листи бійців на адресу волонтерів, особисті речі учасників подій.

«Історію варто знати, щоб розуміти, звідки ми прийшли та куди йдемо!» – наголосив Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського.