Перекличка патріотів відбулась в центрі Кам’янського

Перекличкою патріотів назвав святкування Дня Незалежності України «свободівець» Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Сьогодні з нагоди свята центральним проспектом міста пройшла традиційна в останні 5 років урочиста хода. Люди у вишиванках та камуфляжі, з прапорами України, під стягами політичних та громадських організацій пройшли від меморіалу «Мати» до меморіалу загиблим під час «Революції Гідності» та в АТО.

 

Йшли, скандуючи «Пам’ятай, чужинець: тут господар – українець!» та інші патріотичні відозви. Жінки співали, все відбувалось одночасно, тужливі слова про тяжку недолю та чужину потопали у хвацьких вигуках: «Смерть ворогам!»

Хода привернула жваву увагу перехожих. Багато хто знімав дійство, чимало довелось почути й коментарів «з публіки»: від палких привітань до співчутливого «бідні хлопці»…

Цьогоріч акція видалась більш людною, ніж торік: разом з націоналістами в ній взяли участь активісти громадських організацій, учасників АТО та Штабу нацзахисту міста.

На майдані Героїв відбувся короткий мітинг, де виголошували промови про важливість сьогоднішнього свята та незалежності взагалі.

Пролунав салют в пам’ять про загиблих за незалежність українців.

Потім учасники ходи заспівали молитву за Україну, після чого зробили колективне фото на тлі меморіалу і розійшлись.