За «важких» підлітків в Кам’янському дорослі взялись з усіх боків

За «важких» підлітків в Кам’янському дорослі взялись з усіх боків

Кілька заходів, присвячених роботі з підлітками, відбулись сьогодні в нашому місті.

«Зелену кімнату» для роботи з дітьми, що стали жертвами злочину чи самі скоїли правопорушення, планується створити в Кам’янському.

«Зелена кімната» – це місце, облаштоване для надання дітям уразливих категорій соціально-психологічної та правової допомоги, а також для роботи з тим дітьми, які потерпіли від злочинних посягань або стали свідками злочину.

На робочій нараді за участю секретаря Кам’янської міської ради Олександра Залевського, представників поліції та виконавчих органів міської ради обговорювався план подальших дій щодо створення спеціальної кімнати для роботи з дітьми на базі Кам’янського відділу поліції.

За вимогами, «зелені кімнати» повинні бути обладнані сучасними дитячими меблями, створювати сприятливі умови та захищати від повторної травматизації психіку дитини, яка стала свідком чи потерпілим від злочину, або ж скоїла правопорушення. Робота із дітьми у таких кімнатах повинна проводитись за Європейськими стандартами із обов’язковим залученням дитячих психологів, а також фахівців різних установ та організацій.

Кімната буде об лаштована за ініціативою та сприянням Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Це товариство фінансує в нашому місті чимало проектів – наприклад, термомодернізація шкіл, реконструкція гуртожитку під соціальне житло тощо.

Тимчасом в центральній бібліотеці для юнацтва зібрались представники державної служби пробації (служба, яка опікується засудженими, покарання яких не передбачає позбавлення волі, а також «важкими» підлітками) та благодійного фонду «Карітас». Вони прийшли на засідання клубу документального кіно. Сьогодні учасники зустрічі дивились документальний фільм Миколи Бондарчука про проблеми підлітків.

Фільм був знятий на Донеччині в 2003 році, але актуальний і понині. Бо проблеми виховання дітей, біда «сирітства при живих батьках» – поза часом.

Після перегляду кіно дорослі поговорили про те, що за будь яких обставин не можна залишати дітей без нагляду дорослих, позбавляти їх спілкування з родиною, посилаючись на зайнятість.