Суперечки депутатів з посадовцями навколо адмінреформи в Кам’янському

Засідання депутатських профільних комісій з розгляду порядку денного жовтневої сесії міськради почались сьогодні. Першою зібралась комісія з гуманітарних питань. Засідання видалось досить емоційним: депутат міськради Валентина Капінус виступала проти запланованих на розгляд міськради адміністративних змін в управлінні містом та лікувальними закладами.

Автор: Валентин Фіголь.

Капінус — проти

«Мене люди накрутили ще зранку!» — пояснила своє роздратування В. Капінус. Мовляв, виборці обсіли депутата з питаннями щодо намірів міського самоврядування ліквідувати районні адміністрації та приєднати поліклініку (ЦПМСД) №2 до поліклініки №3.

«Люди проти скорочень!» — озвучила позицію виборців щодо ліквідації райадміністрацій депутат (її округ на БАМі). Бо, по-перше, виборці переживають, що буде далеко їздити до міської влади. По-друге, міські служби не впораються з тією роботою, яку виконували районні органи самоврядування: дрібний благоустрій, ліквідація стихійних звалищ та бур’янів, тощо.

Скорочення райадміністрацій не вплине на розташування соціальних служб по районах, відповіла Тетяна Завгородня, заступник міського голови.

Скорочення значної кількості працівників (приблизно 150 осіб) означає виплату їм компенсації, відзначила голова комісії Марина Гурська. Де місто візьме стільки грошей під кінець року, поцікавилась депутат?

Комісія засумнівалась

Комісія фактично не підтримала проект змін структури органів виконавчої влади. Він передбачає ліквідацію районних адміністрацій, злиття районних служб у справах дітей та соціального захисту — в міські. При цьому з 28 працівників служб у справах дітей залишаться 15. В соцзахисті зі 161 працівника залишиться 46 осіб.

«Я була в лікарні. Медперсонал проти приєднання!» — заявила депутат Капінус про намір приєднати поліклініку №2 на Соцмісті до поліклініки №3. Депутат висловила тривогу, що медичний заклад буде поступово знищено.

Приєднання буде суто юридичне, запевнила депутатів Юлія Манаєнкова, начальник міського управління охорони здоров’я. Лікарі залишаться працювати там, де й зараз. Просто з двох підприємств зроблять одне, з єдиним апаратом управління. Головний лікар ЦПМСД №3 Сергій Задоя пообіцяв при кадрових призначеннях врахувати інтереси колективу ЦПМСД №2.

«Я їм не вірю! Вони заплутують нас, депутатів. Кажуть: голосуйте за оце, а воно потім виявляється зовсім інакше!.. А з нас потім люди сміються!» — пояснила свою позицію пані Капінус. 

Банкрутство «Тепломереж» можуть призупинити

«Як з тими Тепломережами: носяться, як з писаною торбою – туди-сюди!..» — дісталось від депутатки і департаменту комунального майна та земельних відносин за намір зупинити процес банкрутства КП КМР «Тепломережі». Серед додаткових питань на розгляд сесії 4 жовтня виноситься проект про визнання «Тепломереж» соціально важливим для надання послуг опалення підприємством. Міській раді пропонується схвалити зупинку процедури банкрутства КП, відновивши його платоспроможність. «НАК грає – ми танцюємо», — прокоментував цей проект депутатам Дмитро Щербатов, заступник міського голови.