Як громадськість цікавиться підготовкою Кам’янського до зими

Як громадськість цікавиться підготовкою Кам’янського до зими

Про роботи, виконані під час підготовки житло комунгоспу міста до зими, «Пильний погляд» розповів днями в публікації «Підготовка житлово-комунального господарства  Камянського до зими у цифрах та фактах». Публікація зацікавила громадських активістів та політиків. «Допоможіть знайти в Кам’янському зазначені в статті 50 шкіл і 47 дитсадочків», – прокоментував Андрій Нестеренко, активіст ГО «Сила громади м. Кам’янське», колишній заступник міського голови Кам’янського в 2015-2016 роках. Треба написати запит про це, додав у коментарі Андрій Іванченко, депутат міської ради.

Автор: Валентин Фіголь

Варто зазначити: оприлюднені дані про кількість об’єктів, підготовлених до зими, взяті з офіційної доповіді департаменту ЖКГ, затвердженої на засіданні виконавчого комітету міської ради Кам’янського минулої середи. В членів виконкому не виникло питань щодо цифр.

За даними офіційного сайту міської ради Кам’янського, в місті є 45 загальноосвітніх шкіл і більш ніж півсотні дошкільних закладів.

Невідповідність викликана тим, що в доповіді публікуються зведені дані, зібрані спільно з кількома департаментами і міськими управліннями, пояснив Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ.

Департамент щорічно звітує про підготовку до зими, і лічить об’єкти не за кількістю установ як юридичних осіб, а саме за кількістю споруд з підведеними до них комунікаціями. Десь в одному будинку розташовані кілька об’єктів: наприклад, школа мистецтв та філія бібліотеки… До того ж, в місті, крім загальноосвітніх, є ще художні та музичні школи. Посадовці департаменту ЖКГ звично називають такі об’єкти «учбовими закладами» в доповідях вже більш ніж 20 років. Те ж саме з «дитсадками» – застарілий термін, своєрідний сленг посадовців. Як і з «лікарнями»: в доповіді під цим терміном слід розуміти всі об’єкти, де є лікувальні заклади, в тому числі амбулаторії, тощо.

«Можливо, варто більш детально розписувати, які об’єкти ми підготували, – зауважив О. Максименко. Але раніше це не було потрібно. До того ж, ця інформація є в департаменті. І хто забажає подробиць – може запитати в нас».

Від автора хочеться зазначити ось що. Вочевидь, громадські активісти починають пильніше приглядатись до офіційних даних щодо того, що і почому робиться в місті.

Інформація про роботи з підготовки міста до зими щороку розглядається та затверджується міськвиконкомом. Автор щороку протягом останніх 2 десятків років писав про цю доповідь, і не пригадує, щоб хтось із членів виконкому доскіпувався до кількості підготовлених до зими об’єктів. Той же пан Нестеренко був членом міськвиконкому та заступником міського голови, коли виконком затвердив доповідь про підготовку до зими 2015-2016 років. В цій доповіді було написано, що до зими було підготовлено 51 учбовий заклад, 43 дитячих садки, 18 лікарень.

http://kam.gov.ua/viddili/departament_zhitlovo_komunalnogo_gospodarstva_ta_budivnitstva/informatsiya_pro_pidgotovku_zhitlovo_komunalnogo_gospodarstva_ta_ob_ekiv_sotsialnoi_sferi_mista_do_roboti_v_osinnyo_zimoviy_period_2015_2016_roku