Беспритульні дитячі майданчики та молоді дерева в Кам’янському

Що може бути спільного у молодих дерев та дитячих майданчиків? У Кам’янському в них спільна біда – вони часто виявляються нічийні.

Автор: Валентин Фіголь

Дитячі майданчики потребують паспортизації

Дитячих майданчиків у нашому місті в останні роки стає чимдалі більше. Тільки департамент житлово-комунального господарства та капітального будівництва цього річ планував встановити півсотні майданчиків. А ще є встановлені стараннями депутатів, політиків та меценатів об’єкти.

Значна частина дитячих майданчиків нічийні, тобто, не перебувають на балансі ні в кого. Якщо майно на чиємусь балансі – балансоутримувач за нього відповідає. Якщо ні, то це, наче, і не майно: нема балансоутримувача – отже, нема того, хто поніс збитки, якщо вкрадуть чи знищать.

Цю проблему сьогодні на оперативній нараді обговорювали посадовці та комунальники в міськвиконкомі Кам’янського.

Питання підняла Валерія Гаркуша, голова Дніпровської районної адміністрації. Вона нагадала колегам про необхідність паспортизувати дитячі майданчики на території району: їх, як і інше районне майно, треба передати місту в зв’язку з ліквідацією райадміністрацій. А без паспорту майданчик – як квартира без техпаспорту.

Без паспортизації департамент ЖКГ на свій баланс майданчики прийняти не може, відізвався Олег Максименко, директор департаменту. Бо прокуратура саме цікавиться документами на дитячі майданчики, облаштовані на території міста.

Для паспортизації майданчиків у Дніпровському районі, за підрахунками В. Гаркуші, треба 50 тисяч гривень. «Не буде паспортизації – не зможу закрити баланс району, буду ходити на роботу до весни, а ви мені платитимете зарплатню…» — попередила пані Валерія колег.

В інших районах треба теж зайнятися цим питанням, зауважив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Дерева – теж громадське майно

Дерева, як і майданчики, в нашому місті теж, здебільшого, нічийні. Наприклад, ті дерева, що саджають на міських толоках, не перебувають на балансі в жодної установи чи підприємства. Тому, зокрема, поліція не може визначити, хто потерпілий у випадках навмисного знищення зелених насаджень в місті та на його околицях.

На минулому тижні комунальники посадили кілька молодих дерев по периметру майдану Калнишевського. На тих же місцях, де були посаджені інші дерева в цьому та позаминулому роках. Ті дерева загинули, бо за ними ніхто не доглядав.

Втім, деревами нові саджанці назвати важко – вони мають товщину меншу за людський палець. Навесні буде видно: зазеленіють вони, чи доведеться на черговій толоці саджати нові.

Можливо, якби дерева були документально оформлені майном громади,  то до посадки та догляду за ними було би більш відповідальне ставлення.