Чорна цвіль – загроза для життя та майна мешканців Кам’янського

Чорна цвіль – загроза для життя та майна мешканців Кам’янського

Сіро-чорні плями на стінах чи на стелі – це цвіль, або пліснява, супутник вогкості.  Цвіль в помешканні неприємна не лише естетично: неохайні плями являють собою приховану загрозу вашому здоров’ю.

Автор: Валентин Фіголь

Небезпечний сусід

Сьогодні на вулиці холодно та вогко. В приміщеннях, де з різних причин теж холодно й вогко, пліснява розводиться дуже швидко. Тому боротьба з цвіллю стає гострою проблемою.

Цвіль – це мікологічне утворення, по-простому  – грибок. Грибок виділяє в повітря дрібні спори – він так розмножується. Кількість спор пліснявого грибв одному кубометрі повітря в приміщенні може обчислюватися сотнями.

Спори цвілі осідають на шкірі, слизових оболонках, потрапляють до органів дихання. Вони, як нагадують медики з міського Центру здоров’я та медицини спорту, можуть стати причиною цілого ряду захворювань. Це виникнення та загострення алергії, астма та інші захворювання дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія, тощо), мігрень, загальне ослаблення імунітету (особливо у дітей і людей похилого віку). Подразнення спорами через надмірне збудження імунітету може спричиняти нервові розлади, порушення сну та апетиту, загострення хронічних недугів.

Звідки береться цвіль

Цвіль в квартирі, як розповідають досвідчені будівельники, може виникати з кількох причин.

  1. Підвищена вологість. Вона може бути пов’язана з розташуванням будинку, порушенням будівельних норм і т.п. Крім того, цвіль і грибок у квартирі насамперед заводиться у місцях підвищеної вологості (санвузол, ванна кімната і т.п.).
  2. Промерзання стін та інші випадки перепаду температур (неякісно зроблене утеплення стін).
  3. Недостатня вентиляція через герметичність пластикових вікон і дверей

Цвіль може з’явитися і на віконних рамах через утворення конденсату на вікні.

Як прибрати цвіль?

З кожним днем ​​цвіль проникає глибше в товщу стін і вивести її буде складніше. Як прибрати цвіль в помешканні?

  1. Якщо цвіль на стінах в квартирі тільки почала з’являтися у вигляді невеликих темних цяток, то можна просто протерти ці місця перекисом або оцтом.
  2. Очистити уражені грибком ділянки механічним способом або повністю видалити забруднену поверхню (наприклад, уражену грибком ділянку гіпсокартону, дерев’яної конструкції і т.п.).
  3. Обробити ділянку анти-грибкових засобом.

Профілактика плісняви

Не допустити розростання грибка простіше, ніж потім його виводити.

  1. Підтримуйте оптимальну вологість в квартирі або будинку.
  2. Регулярно провітрюйте приміщення.
  3. Можна також застосовувати для обробки стін спеціальні профілактичні анти-грибкові засоби.