Вшанування свободи й гідності в Кам’янському

Вшанування свободи й гідності в Кам’янському

День Гідності та Свободи відзначали сьогодні в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь

Вшанували Героїв

Днем Гідності та Свободи 21 листопада в Україні стали називати через те, що в цей день розпочались дві українські революції: Помаранчева – в 2004 році та Революція Гідності – в 2013-му.

Після першої до влади на виборах прийшов президент Віктор Ющенко, а після другої втік його наступник – президент Віктор Янукович, а головою держави став Петро Порошенко.

Революцію Гідності визнали не у всіх регіонах, тож почались заворушення в Криму та на південному сході. В результаті Крим фактично став територією Росії, і Україна втратила контроль над частиною Донецької та Луганською областей. З часів другої української революції на Донбасі точаться бойові дії, які українська влада називає спецоперацією, і в яких загинули тисячі українців.

Відзначення Дня Гідності та Свободи почалось традиційним покладанням квітів на майдані Героїв до меморіалу учасникам подій другої української революції та спецоперації на південному сході України. Квіти поклали очільники міста, ветерани спецоперації, поліцейські та рятувальники, політики та громадські активісти – всі, хто хотів.

Очами учасників подій

Менш урочисті, але важливі для виховання молодого покоління, заходи проводили сьогодні заклади культури.

В центральній бібліотеці відбулось засідання клубу інтелектуального кіно «Прометей» – проекту, що існує 5 років. Засідання стало продовженням кінофестивалю Docudays UA.

На початку зустрічі бібліотекар Тетяна Герасюта спитала старшокласників, який сьогодні день. Про День Гідності та Свободи підлітки, яким в 2013 році було приблизно по 11 років, не згадали.

Школярі дивились документальний фільм «Все палає» українських режисерів-аматорів: Олександра Тешинського, Олексія Солодунова та Дмитра Стайкова. Це режисерський дебют трьох фоторепортерів, які відзняли події осені-зими 2013-14 років в Києві і згодом зробили з цього фільм.

Історія протистояння

В музеї історії міста фахівці підготували юним кам’янчанам свою розповідь про Революцію Гідності.

«Це все відбувалось насправді», – нагадали історики відвідувачам фотовиставки учасника подій, фоторепортера Сергія Петренка.

Протестувальники вимушені були відбиватись пляшками з горючою сумішшю, бо силовики стріляли по них, як на полюванні, розповідали музейні фахівці дітям.

Події, що згодом отримали назву «Революція Гідності», почались із протистояння людей, невдоволених політикою президента Януковича, який хотів перебрати на себе забагато влади, і провладних силових структур. На думку авторів розповіді, чару терпіння народу переповнила відмова Януковича від асоціації з ЄС та силовий розгін мітингу студентів – так почалась ескалація насильства.