Сила робить людину добрішою, кажуть каратисти в Кам’янському

Сила робить людину добрішою, кажуть каратисти в Кам’янському

Традиційний турнір «Шлях до майстерності» провели бійці Кіокушин-кан карате в Кам’янському 14-15 грудня. «Бойове мистецтво – для саморозвитку та самозахисту, а не для агресії!» – кажуть тренери.

«Шлях до майстерності» – дев’ятий відкритий Кубок Кам’янського, проводиться в кінці року. У змаганнях беруть участь молоді бійці у віці до 18 років з місцевої федерації Кіокушин-кан карате, а також гості з інших міст.

Починаючи з 2016 року такі турніри проводяться в двох розділах: «ката», або формальні вправи, і «куміте» – поєдинки.

Б’ються хлопці з хлопцями, а дівчата – з дівчатами.

Поєдинки дівчат не менш азартні та видовищні, до того ж травматичні.

«Ми культивуємо Кіокушин-кан карате як повноцінне бойове мистецтво», – зазначив Євген Колішевський, голова міської федерації.

Популярність турнірів в Кам’янському зростає: глядачів в залі було чи не більше, ніж учасників змагань.

Росте й популярність самих бойових мистецтв. В той же час на вулицях трапляються інциденти, в яких беруть участь і бійці різних шкіл та секцій. Через це в суспільстві існує думка, що культивувати бойові мистецтва небезпечно: на вулиці виходять молоді люди, навчені битись, а рівень агресії в соціумі високий – отже, бійки виходять на новий, «професійний» рівень нанесення травм.

«А коли непідготовлені люди б’ються бейсбольними битами, ножами, металевими прутами – це людей не лякає?» – дивується Є. Колішевський.

«Карате – це шлях до розумної та виваженої сили. Сила робить людину добрішою. Якщо тренувальний процес поставлений правильно – хуліганських витівок серед учнів бути не може! – прокоментував ситуацію Андрій Щіголєв, представник Дніпровської федерації Кіокушин-кан карате-до. – Тренери повинні виховувати бійців у дусі взаємоповаги. Батькам молодих бійців, щоб мати спокій, варто познайомитись із тренером і дізнатись, чому той навчає учнів. Грамотний тренер усвідомлює відповідальність за той бойових арсенал, який він передає учням».

Андрій Щіголєв на фото справа

«За агресивну поведінку ми караємо бійців, можемо навіть вигнати із секції», – погоджуються з колегою тренери з Кам’янського.