Операції з нерухомістю громади Кам’янського: безоплатне передавання та приватизація

Операції з нерухомістю громади Кам’янського: безоплатне передавання та приватизація

На сесії 24 грудня міськрада має погодити передавання в безоплатне користування та приватизацію об’єктів нерухомості, які перебувають в комунальній власності громади Кам’янського.

Серед проектів рішень міської ради є кілька схожих: всі вони про те, що рада дозволяє передати в безоплатне користування об’єкти комунальної власності.

Наприклад, передаються безкоштовно в користування різним церквам приміщення на території лікувальних закладів, в яких знаходяться об’єкти релігійного культу. Необхідність передати їм приміщення, що вже фактично використовуються, пов’язана з тим, що будівлі передаються з обласного підпорядкування в міське – отже, всі угоди з партнерами теж переписуються на нового власника. Так пояснювали автори проекту – департамент коммайна та земельних відносин, депутатам міськради.

Ще один пакет майнових рішень – проекти щодо передавання в безоплатне користування приватному інвестору ТОВ «Трейд Інвест холдинг» двох порожніх будівель котельних. Одна – на території міської лікарні швидкої медичної допомоги. Друга – в гімназії 27 в Романково. В цих котельнях інвестор змонтує сучасне опалювальне обладнання і надаватиме закладам послуги автономного опалення. Нагадаємо, той же інвестор вже будує в місті автономні пелетні котельні для опалення закладів бюджетної сфери.  Також рада має схвалити 77 інвестиційних меморандумів з «Трейд Інвест холдинг» про намір змонтувати ще 77 пелетних котельних для тої ж потреби.

Чи можна передавати приватному інвестору задарма комунальну нерухомість, допитувались депутати. Можна, запевнили автори та юристи міськради. До того ж, зазначили посадовці, міськрада може відмінити своє рішення й забрати приміщення.

Ще пакет рішень про нерухомість не обговорювались в комісіях – проекти було опубліковано на сайті міськради вже після засідань, в кінці минулого тижня.

Це рішення про приватизацію трьох об’єктів. Нерухомість за адресою проспект Свободи, 42а  приватизується шляхом викупу компанією «МіКомп». Це будівля колишнього кінотеатру ім. Шевченко, в якої складна історія аренди та інвестицій з компанією «МіКомп».

Другий об’єкт – готель «Зоря» на вулиці Бурхана. Його має намір викупити ТОВ «Трейд Інвест холдинг», про яку йшлося трохи вище.

Третій об’єкт – приміщення на вулиці Подольській, на території колишньої міськлікарні 2. На них претендує покупець – ТОВ «Доступна діагностика», підприємство, зареєстроване в Києві в квітні 2019 року. Статутна діяльність розпливчаста: загальна медична практика, інша діяльність з охорони здоров’я…  Керівником зазначена Оксана Бондаренко.

Вже завтра міська рада розгляне кожне з цих рішень окремо. У порядку денному завтрашньої сесії більше двох сотень питань. Тому вирішено розпочати раніше, ніж зазвичай – о 9 годині ранку 24 грудня.