Уроки дорослого життя для молодих мешканців Кам’янського від знаменитих земляків

Про кар’єру та долю дорослого говорили молоді люди з відомим бізнесменом та колишнім міським головою Дніпродзержинська Олегом Захорольським. Такі розмови з успішними дорослими – частина профорієнтаційного проекту, розрахованого на учнівську молодь.

Автор: Валентин Фіголь.

Майже дві години в юнацькому відділі спілкувалися директор з розвитку промислового підприємства «ЗІП», міський голова Дніпродзержинська в 2005-2006 роках, Олег Захорольський та учні 9,10,11 класу Технічного ліцею ім. А. Лигуна.

 Зустріч відбулася у форматі гри в прес-конференцію. Модератор зустрічі — бібліотекарка Лариса Лощенкова — обрала саме таку форму для розмови про  кар’єру, бо ідея гри у журналістів відомих інформаційних агенцій прийшлася до душі дітям і бізнесмену.

Запитання булі різні: про здобутки й втрати, пріоритети й саморозвиток, про книжки, що читає, про музику, яку слухає, як набирає персонал на роботу, чи працюють в його бізнесі друзі, що у його розумінні успішна людина, чи вважаєте він себе такою?

Журналістка інформаційної агенції «Голос бібліотеки» провокувала питанням: «Існує думка, що бізнесмени мають багато вільного часу для відпочинку, подорожей, тощо. Це дійсно так?»

Діти запитували спікера про хобі, улюблене свято, про подарунок, який він пам’ятає..

Це не перша зустріч в межах профорієнтаційного проекту «Жива книга». «Жива книга» запрошує фахівців різних професій до спілкування з дітьми. Професіонали розповідають про свою роботу, діти задають питання. До пана Захорольського, наприклад, «живими книгами» були металург, адвокат, журналіст, і навіть діючий міський голова Кам’янського Андрій Білоусов. В планах авторів проекту – запросити ще когось із колишніх очільників міста.

«Ми хочемо, щоб діти побачили і зрозуміли, що доля дорослої людини – це, перш за все, нести відповідальність за свої вчинки та за своє життя, — коментує проект бібліотекар Тетяна Герасюта. – Запрошуємо до спілкування посадовців для того, щоб показати дітям, що таке самоврядування, як працює влада, як відбувається керування містом… Колись же це доведеться робити цим дітям!»