Металурги Кам’янського виступили проти урядових змін до трудового законодавства

Дві профспілкові організації ПАТ «ДМК» публічно розкритикували запропонований урядом проект закону «Про працю» та інші зміни до трудового кодексу. Профспілка «Металургів» прийняла участь в пікетуванні урядової будівлі, а профспілка «Металістів» звернулась до президента та Верховної Ради з вимогою не ухвалювати законопроекти без консультацій з профспілками.

Автор: Сергій Гузь.

Тиждень, що минає, нарешті розбудив профспілки по всій країні і вони перейшли до активних дій. Два дні поспіль – 15 та 16 січня – профспілкові організації з усієї країни проводили пікетування урядових установ та зібрались на Всеукраїнське профспілкове віче. У цих заходах взяли участь і представники профспілок Дніпровського меткомбінату.

Як повідомляє сайт Конфедерації вільних профспілок України, первинна профспілкова організація «Металістів» Дніпровського металургійного комбінату (голова — Микола Колючий) надіслала листи до Офісу президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів.

У зверненнях зазначається, що працівники підприємства категорично проти прийняття законопроекту (№2708) «Про працю». Пояснюється, чому саме: бо його положення порушують конституційні права та позбавляють соціальних гарантій та захисту.

А от первинна профспілкова організація «Металургів» (голова – Олег Нагорний) 15 січня прийняла участь в ході та пікетуванні Комітету з питань соціальної політики Верховної Ради, де проходив попередній розгляд законопроектів, зо стосуються регулювання праці, — повідомляє профспілка.

На наступний день в столицю на Всеукраїнське профспілкове віче з’їхалися представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, які представляли 7 млн. членів профспілок. На думку учасників, керівництво держави повинно зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, намічених в законопроекті «Про працю» №2708, законопроектах про зміни в діяльності професійних спілок (№2681) та системи загальнообов’язкового державного соціального страхування (№2275). Вони зажадали відкликати з Верховної Ради України проект Закону України «Про працю» і почати роботу над справедливою трудовою реформою спільно з профспілками і роботодавцями і відповідно до Конституції України та міжнародних зобов’язань держави, а також за участю експертів Міжнародної організації праці. Прийняту резолюцію вирішено було передати Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів.

 – Згідно зі статтею 22 Конституції України «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані», – коментує ситуацію голова профкому профспілки «Металургів» ДМК Олег Нагорний. – При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». А цей проект Закону України «Про працю» звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод працівників. Він розширює можливості роботодавців по перетворенню працівників на рабів.

Проти запропонованих змін до трудового законодавства виступили і кілька міжнародних профспілкових об’єднань. Вони жорстко засуджують спроби уряду позбавити профспілки значної частини представницьких повноважень, а також право роботодавців звільняти працівників у будь-який момент за власним бажанням.

Поки що не відомо, чи планують найбільші українські профспілки загальнонаціональний страйк, якщо нове законодавство все-таки буде ухвалене в парламенті.

Читайте також: