Резонансну справу про розбій та вбивство почали розглядати в суді в Кам’янському

Кримінальну справу щодо розбійного нападу на родину заможних фермерів в Божедарівці, під час якого було вбито господаря дому, почав розглядати суд Південного району Кам’янського. Підсудні наразі не визнають себе винними. В справі, судячи з початку, чимало такого, що обіцяє зробити розгляд цікавим.

Автор: Валентин Фіголь.

Розбійний напад на обійстя заможного фермера Г (поки справу розглядають, обійдемося без прізвищ фігурантів) трапився в грудні 2018 року. За попередньою інформацією, троє зловмисників в масках та камуфляжних костюмах увірвались до господи, де знаходилась родина господаря.

Один нападник був озброєний пістолетом, двоє – ножами. Вони забрали гроші та дорогоцінності, під час нападу кілька разів стріляли в господаря з травматичного пістолета. Господар та інші потерпілі не пручались, не заважали розбійникам. Але один з нападників підійшов до громадянина Г. і вдарив його ножем в бік. Господар впав, зловмисники сіли в машину потерпілих, виїхали на ній з двору, але авто заглухло, і нападники пішли геть пішки. Поранений вмер від удару ножем.

Отже, злочин вельми тяжкий: розбійний напад, вчинений групою осіб, тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого.

Поліція десь за півроку затримала трьох підозрюваних: П, К. і В. Громадянин П., віком 25 років, мешкає в Кам’янському. Його підозрюють в тому, що саме він зарізав господаря.

На цьому тижні відбулось попереднє судове засідання у справі. Розглядали продовження терміну тримання під вартою двох підсудних – П. та його ровесника К.

Прокуратура вимагала продовжити термін тримання під вартою. Мовляв, обоє підсудних не мають «стійких соціальних зв’язків» (не працюють, бездітні, а П. проживає без реєстрації за місцем проживання…) До того ж, потерпілі – дружина та дочка зарізаного бізнесмена — заявили, що бояться за своє життя, якщо підсудні будуть не за гратами. Отже, на думку обвинувачення, підсудні, перебуваючи на свободі, можуть залякувати потерпілих та свідків, можуть зникнути чи якось іще протизаконно перешкоджати правосуддю.

Адвокат підсудних був проти продовження терміну тримання під вартою. Він нагадав, що, наприклад, К., перебуваючи під слідством, протягом місяця був ще на волі, але не робив жодних спроб перешкоджати правосуддю. І взагалі, підсудні ніяк не показали свою небезпечність під час слідства. Тому можна відпустити їх під, скажімо, домашній арешт з фіксацією електронним браслетом. Так вони не зможуть навіть з дому вийти, зазначив адвокат.

Але головуючий суддя Сергій Скиба став на бік обвинувачення, і суд продовжив тримання під вартою підсудним ще на 60 діб.

Підсудні винними себе не вважають – ось головне, що дізнався автор від публіки в судовому засіданні. Дехто вважає, що кримінальне провадження «шите білими нитками» і обвинувачення розвалиться в судовому розгляді.

Провину підсудних підтверджують, за словами представників прокуратури, потерпілі та свідки. Також провину П. підтверджують гільзи від травматичного пістолета, з якого стріляли в господаря дому. Ці гільзи, за твердженням обвинувачення, знайшли в машині П. Цей доказ – один з тих, які здаються поки що лише дивними: виходить, що нападник зібрав гільзи на місці злочину, забрав їх з собою, щоб потім півроку зберігати в своєму авто? Також одразу викликає подив те, що потерпілі та свідки впізнали нападників, які весь час були в масках.

Як виявилось з приватних розмов, П. з початку розслідування кілька місяців слухняно ходив до поліції на допити як свідок, а потім його зненацька затримали і оголосили підозру в скоєнні трьох тяжких злочинів: розбій, тяжкі тілесні пошкодження, що призвели до смерті потерпілого, та заволодіння чужим транспортним засобом.

Розгляд справи, яка наробила галасу на околиці Кам’янського, тільки починається. Наступне засідання суду заплановано на 13 годину 28 січня.