Ситуація по грипу/ГРВІ в Кам’янському: в очікуванні піку захворюваності

Кам’янське наближається до піку очікуваної захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип, попереджають фахівці міського управління охорони здоров’я.

Автор: Валентин Фіголь.

У Дніпрі від грипу помер хлопчик

Вчора у Дніпрі померла дворічна дитина. За даними обласного лабораторного центру, причиною смерті дитини став вірус грипу А. Це перший випадок смерті від грипу в Дніпропетровській області з початку епідсезону.

Хлопчик захворів 20 січня. У нього був встановлений діагноз «грип блискавичної важкої форми», повідомила завідуюча відділом організації епідеміологічних досліджень лабораторного центру Олена Кузьменко.

За її словами, за останній тиждень в Дніпропетровській області збільшилась захворюваність на грип на 55%. Зареєстровано 13,8 тисяч випадків, потрапили до реанімації четверо дітей.

Також ЗМІ повідомляють, що з початку епідемічного сезону станом на 22 січня 2020 року в Україні від ускладнень грипу померли 11 осіб.

У Кам’янському грип не зафіксований

У Кам’янському за поточний період епідсезону випадки грипу не реєструвались, — заспокоїла Олена Бакіна, заступник начальника міського управління здоров’я з лікарської справи.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 3-му тижні січня в місті з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я звернулося 1182 особи. На другому тижні місяця —  751особа.

Показник захворюваності по місту нижче епідемічного порогу на 46% та нижче показника минулого року на 21% і трохи вище показника захворюваності по області — на 14 %.

Серед дітей віком до 17 років захворюваність у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 11%. Всього серед дітей зареєстровано 660 випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  — 56%.

Вакцина для щеплення від грипу в дефіциті

Заходи щодо профілактики грипу та ГРВІ з епідсезону 2019-2020 років організовуються згідно з затвердженого наказу МОЗУ «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ».

На засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС затверджено План заходів щодо захисту населення від захворюваності на  грип та гострі респіраторні інфекцій (ГРІ) на території  м. Кам’янське  на 2019 – 2021 роки.

Згідно з прогнозами захворюваності на грип та ГРВІ в сезоні 2019-2020 років, очiкується зростання  захворюваностi —  в кiнцi сiчня, на початку лютого з можливим максимальним рівнем на 4-му тижнi 2020 року.

Вже сьогодні в кількох класах шкіл через високу захворюваність на ГРІ оголошено карантин, зазначила О. Бакіна, але до масового карантину ще далеко.

Вакцинація лишається надійним способом захисту від інфекції, підкреслила пані Олена. Але вакцинуватись варто було в листопаді – сьогодні антивірусної вакцини просто так в аптеках міста не купиш, треба замовляти, додала фахівець.

План щеплень проти грипу в 2019 році по місту Кам’янське – 1680 осіб.