Подорожчання харчування в дитсадках Кам’янського — вперше з 2012 року

Батьківську плату за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста піднято. Це вимушений захід, щоб маленькі вихованці не відчували нестачі живильних речовин, поясняють посадовці міського самоврядування.

Автор: Валентин Фіголь.

Установити з 1 січня 2020 року плату для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти міста в розмірі 65% від вартості харчування на день – таке рішення прийняв виконавчий комітет міської ради 29 січня.

Встановлено такі розміри батьківської плати:

 — 18,07 грн для дітей раннього віку (денна група до 3-х років);

— 24,48 грн для дітей раннього віку (нічна група до 3-х років);

— 28,21 грн для дітей дошкільного віку (денна група);

— 31,68 грн для дітей дошкільного віку (нічна група).

Плата за харчування в дошкільних закладах не піднімалась з 2012 року, нагадала Тетяна Оніщенко, директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янського.

«Були скарги батьків щодо недостатнього харчування», — зазначила вона, аргументуючи необхідність такого кроку.

Вартість дитячого харчування треба піднімати, щоб привести дитячі порції до прийнятих норм за вмістом живильних речовин, додав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. В Кам’янському, за його словами,  харчування вихованців дитячих закладів в 2018 році відповідало нормам на приблизно 95%, а в 2019 – на 86%.

Рішення міськвиконкому звільняє від плати за харчування у комунальних закладах дошкільної освіти міста:

— батьків або осіб, які їх замінюють, у сім’ях, в яких сукупний дохід                    на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), а також батьків дітей та осіб, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту);

— опікунів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

— батьків  або осіб, які їх замінюють, дітей-інвалідів;

— батьків студентських сімей;

— батьків дітей або осіб, які їх замінюють, у санаторних закладах дошкільної освіти (групах) для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних закладах дошкільної освіти (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

— батьків з числа вимушених переселенців з території південної та східної частин України;

— батьків −  учасників бойових дій , в тому числі загиблих.

Встановлено знижку на плату за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти міста в розмірі 50% від встановленої суми для батьків, які мають троє та більше дітей.

В нашому місті, як розповіла Т. Оніщенко, в дошкільних навчальних закладах виховуються 8,2 тисяч дітей. З них безкоштовно харчувались торік більш ніж 4 сотні, а ще 5 сотень вихованців – зі знижкою в 50%.

Торік витрати міського бюджету на дитяче харчування склали 3,3 мільйони гривень, зазначила посадовець.