Рецепти успішного життя для дітей Кам’янського від відомого бізнесмена Олега Мороза

Рецепти успішного життя для дітей Кам’янського від відомого бізнесмена Олега Мороза

Всі двері пробуй відчинити. Починаючи, розумій, чим кінчиш. Зважай на місцеві умови. Будь один… Такими рекомендаціями, зокрема, ділився зі старшокласниками бізнесмен, політик та меценат О. Мороз під час профорієнтаційної зустрічі.

Автор: Валентин Фіголь.

Зустрічі відомих підприємців, посадовців та політиків зі старшокласниками шкіл та ліцеїстами заради профорієнтації проводить центральна бібліотека міста.

Сьогодні була зустріч з Олегом Морозом: засновником «МіКомпу», власником плавального басейну міжнародного рівня, готелів, радіостанції, екс-кандидатом на посаду міського голови та тричі екс-кандидатом в депутати ВРУ… Аудиторії пана Мороза представили ще й як мецената та любителя історії.

На початку зустрічі Олег Миколайович розповів про себе. Народився в 1960 році, отримав радянську інженерну освіту. Батьки не відпустили його вчитись до Москви, тому Олег став хіміком-технологом в Дніпропетровську.

Працював за фахом, а в 1986 році відкрив кооператив. Причому, коли майбутній кооператор на запитання комісії в горкомі компартії про мету відкриття кооперативу відповів, що хоче отримувати прибуток, то йому не дозволили. Довелось іншим разом сказати: мета – щоб заморений тяжкою працею металург після зміни міг спожити пиріжок, поки чекає транспорту.

Потім були «човнярські» поїздки за товаром до Польщі, торгівля металом, в тому числі і бартер в часи, коли гроші просто нікому не були потрібні… Поступово виникла компанія «МіКомп» – Мороз і компанія.

Після розповіді старшокласники почали задавати пану Морозу питання. Про те, як він заробляв гроші.

Можливості – це двері, алегорично відповідав бізнесмен. Бачиш двері? Штурхони, навіть якщо зачинені – можуть відчинитись. Все, що трапляється, варто розглядати як можливість заробити – як не гроші, то досвід.

З 12 років майбутній бізнесмен вивчав закони ринку: продавав на базарі вирощене на родинному городі та в садку. Вже тоді побачив, як важливо місце торгівлі: десь на трасі відро абрикосів коштує радянський карбованець, а десь на залізничній платформі, де ходять пасажири, літрова банка тих самих плодів – карбованець! «Використовуйте місцеві умови», – рекомендував О. Мороз. На його думку, в Кам’янському, наприклад, місцевому споживачу не надто потрібні електромобілі. А потрібні дешеві одяг, їжа та розваги.

Більше за всіх заробляє той, хто перепродує, констатував пан Мороз. Пригадав, як вперше відчув себе заможним: побачив у вітрині естонського автосалону білий «Мерседес» за 37 тисяч доларів – і одразу купив за готівку.

Не весь успіх у житті – в кількості грошей, зазначив бізнесмен. Можна щось робити для задоволення, для душі. Наприклад, куплений за третину мільйона доларів басейн СК «Прометей», відробить інвестиції хіба що за 50 років, прогнозує власник.

Так само неприбутковою затією О. Мороз вважає свій намір орендувати плавальний басейн «Дзержинки». Як і дозвіл металургам плавати безкоштовно в басейні «МіКомп».

Бізнесмен розповів, що хоче купити кінотеатр «Шевченко» і зробити там тренажерний комплекс небувалого в місті рівня.

Українці не гірше за тих же німців можуть вести справи, вважає О. Мороз. Але у нас політична система неправильна. Щоб виправити, він пробував пробитись у політику: тричі балотувався в народні депутати, бо рівень депутата міськради вважав нецікавим. І став третім на минулих перегонах до крісла міського голови Кам’янського.

Починаючи справу, розраховуй ресурси, щоб її скінчити, рекомендував школярам Олег Миколайович. Або придумай, як використати з користю інакше – продати своєчасно, наприклад, як авто чи ще якесь знаряддя.

В бізнесі краще самому, без друзів, поділився досвідом бізнесмен. Спілкуйся з потрібними людьми – в кого є чому повчитись, наприклад.

«Я скрізь буду кращим – за що б не взявся!» – оце, на думку О. Мороза, запорука успіху в будь якій справі.

Бізнесмен Мороз розповів, що мешкає в будинку площею 1400 квадратних метрів або в квартирі в Києві площею 500 кв. м. Полюбляє садові роботи – це для нього відпочинок та фізкультура. Запрошував школярів на екскурсію до своєї садиби.

Про кількість дітей пан Мороз відповів, що лише жінка точно може знати, скільки в неї дітей. Офіційних – четверо, бізнесмен відповів, що в нього було буремне життя.