Зустріч з живою музикою подарувала «Рапсодія Енель» мешканцям Кам’янського

Один із соціокультурних феноменів Кам’янського – тут ще можна безкоштовно і без ажіотажу послухати якісне «живе» виконання будь якої музики, відвідати семінар, майстер-клас чи тренінг, за які в більших містах люди платять чималі гроші.

Автор: Валентин Фіголь.

Такий безкоштовний концерт інструментальної музики відбувся 7 березня в актовому залі дитячої музичної школи №1. Грав камерний інструментальний ансамбль «Рапсодія Енель» під керуванням Олександра Пролєскова.

В ансамблі – четверо професійних музикантів. Пан Олександр і його дружина Олена грають на скрипках. Анастасія Бадила – на віолончелі, Лариса Кліменко – на роялі.

Програма була вельми насиченою. Почали з Баха. Потім був Гендель, потім – твори більш сучасних авторів. Пролунали композиції з репертуару французького оркестру Поля Моріа, кілька варіантів танго, запальні слов’янські мелодії.

Мелодія з дитинства, добре знайома завдяки фільму "Тегеран 43".

Опубліковано Валентином Фіголем Неділя, 8 березня 2020 р.

Між музичними номерами О. Пролєсков потроху розповідав про твори та їх авторів. Вийшла цікава експрес-візитівка кількох відомих композиторів.

Ансамбль «Рапсодія Енель» добре знаний місцевими поціновувачами класичної і взагалі «живої» інструментальної музики. Вони часто виступають на міських публічних заходах – на презентаціях художніх виставок, наприклад. Але зал музичної школи, де відбувався концерт, був напівпорожнім.

Глядачів небагато через брак реклами, гадають працівники закладу. Адже про концерти «Енелі» потенційні слухачі дізнаються хіба що через знайомих. Ще анонси виступів ансамблю можна побачити в центральній бібліотеці і, звичайно, в музичній школі.

Окремої уваги заслуговує і зала музичної школи на Долматова, де відбувався концерт. Залу було споруджено у 80-ті роки 20 століття. Як розповідали, приміщення зроблене за всіма правилами концертної акустики, тому музика тут лунає якісно навіть без підсилювачів.

Особливого настрою додають і кольорові вітражі – одна з особливостей соціалістичного модернізму в місцевій архітектурі. Оригінальні вітражі роботи відомих в минулому митців – ще один соціокультурний феномен нашого міста.