Іменини Кобзаря відзначили в Кам’янському

Іменини Кобзаря відзначили в Кам’янському

Святкові заходи до Дня народження українського митця Тараса Шевченко відбулись 9 березня в музеї історії Камя’нського.

Автор: Валентин Фіголь.

Послухати «пророчого слова Кобзаря» зібрались до музею кількадесят людей. Переважно, похилого віку. Чи не наймолодшим з глядачів був Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського.

Учасники заходу виконували поетичні твори Т. Шевченка: читали і співали гуртом і поодинці. Нечисленна, проте чутлива аудиторія підспівувала з місць. А під час виконання пісні «Реве та стогне…» глядачі встали і співали стоячи, як гімн.

День народження Тараса Шевченко в музеї Кам'янського.

Опубліковано Валентином Фіголем Понеділок, 9 березня 2020 р.

Згадували люди іменинника «незлим, тихим словом» – як і заповідав. Шевченка – поета та художника, вважають справжнім енциклопедистом народного життя українців. Він описував історичні події та персонажів, сцени з повсякденного буття, історії стосунків, народну міфологію…

Завдяки поезіям та малюнкам Шевченка ми можемо побачити, як виглядали наші предки, яким був їх побут, прочитати, як вони говорили та діяли, про що думали… Звичайно, з поправкою на особу митця, який прожив нелегке життя: скуштував кріпаччини й богемного життя імперської столиці, і солдатчини на пустельній окраїні імперії.

«Нема на світі України. Немає другого Дніпра», – писав поет, подивившись світу поза Україною.

Виставку до іменин митця можна подивитись на першому поверсі музею. В експозиції – репродукції картин Тараса Шевченка, картини, пов’язані з добою Кобзаря, предмети побуту 19 сторіччя. Серед історичних цінностей цікава старовинна кобза, на якій можна прочитати вирізані вірші з гімну України «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».