Діджиталізація, або погляд в майбутнє самоуправління та освіти в Кам’янському

Діджиталізація, або погляд в майбутнє самоуправління та освіти в Кам’янському

Спілкування все більше переходить у віртуальний простір – це загальний тренд. Намагаються не відставати й органи самоуправління та освітяни Кам’янського: готуються до діджиталізації.

Автор: Валентин Фіголь.

Відмовитись від паперового документообігу вже в цьому році мріють посадовці міського самоврядування. І не просто мріють: в місті написано і затверджено міською радою Програму інформатизації та електронного урядування міста Кам’янське на 2019-2021 роки. Програма передбачає фінансування в розмірі 400 тисяч гривень. В цьому році планується придбання програмного забезпечення майбутньої діджиталізації.

Електронний документообіг – це оперативно і сучасно, відзначають посадовці міського самоуправління. Адже міськрада та її виконавчі органи отримують щотижня по півтисячі звернень від мешканців і ще сотню-другу зовнішніх документів. Не кажучи вже про внутрішні документи, які утворюються в середині самоуправління…

Електронний документообіг дозволить навіть підписувати документи електронним підписом, в онлайні, зазначив Олександр Залевський, секретар міської ради.

Наступний, після програмного, етап діджіталізації – оснащення міської ради електронними пристроями. Про це депутатам міськради розповідала Світлана Колісніченко, керуюча справами міськвиконкому.

Світлана Колісніченко сподівається, що усі ці стоси паперів колись зникнуть…

На всіх депутатів планується накупити планшетів. Щоб не друкувати щоразу купи проектів рішень міської ради, які готують на кожну сесію, на кожне засідання міськвиконкому. Ці проекти в електронному вигляді будуть доступні для перегляду на депутатських планшетах. Такі ж пристрої згодом планується купити і для членів міськвиконкому. Планшети не роздаватимуть депутатам та посадовцям додому, а роздаватимуть на час засідання, додав пан Залевський.

Готуються до діджиталізації і освітяни Кам’янського. На минулому тижні відбувся тренінг «Діджиталізація як тренд сучасної освіти», в якому взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти міста.

Високі технології впроваджуються скрізь, і головний виклик – готовність педагогів до цифрової трансформації процесу навчання, акцентувала  завідувач методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Валентина Ващенко.

Під час тренінгу учасники говорили про освітні тренди та шляхи підвищення цифрової грамотності педагогів, дистанційне навчання в Академії цифрового розвитку та онлайн-інтенсиви на платформі Classtime.

Педагоги змогли протестувати онлайн-помічник вчителя Classtime, який збагачує процес навчання інтерактивним зв’язком з учнями та миттєвою візуалізацією в живому часі, пропонує бібліотеку завдань зовнішнього незалежного оцінювання з усіх предметів, цікаві командні ігри. Також учасники заходу практично працювали із сервісом Google Клас.

На тренінгу педагоги вчились проводити освітній аудит та створювати освітню програму закладу загальної середньої освіти.

Подібні тренінги цікаві та корисні, резюмували учасники. Однак, першим кроком в процесі діджіталізаціі місцевих органів влади має стати повноцінне введення системи електронного документообігу (СЕД).