Важкий вибір журі поетичного батлу в Кам’янському

Важкий вибір журі поетичного батлу в Кам’янському

Конкурс виконавців поезій Ліни Костенко завершився в нашому місті. Фінальні поетичні батли відгриміли вчора. Було нелегко визначити, хто з дітей краще декламував вірші, зізнались члени журі.

Автор: Валентин Фіголь.

У фіналі поетичного конкурсу «Камертони творчості Ліни Костенко» взяли участь 22 учасники. Здебільшого це школярі та студенти віком від 9 до 16 років. Була ще доросла учасниця – артистка фольклорного гурту Віра Зимарєва, яка співала пісню на слова Л. Костенко.

За умовами конкурсу, всі учасники мали прочитати напам’ять якогось вірша української поетеси Ліни Костенко, 90-річчя якої відзначається в цьому році.

Фінал конкурсу проходив у вигляді поетичних поєдинків – батлів, як це назвали організатори. Учасники виходили по двоє і декламували по черзі вірші. Потім журі визначало, хто з поєдинщиків проходить у наступне коло змагань.

Щоб полегшити собі вибір, журі розділило учасників на 2 групи: в одній були конкурсанти віком 9-13 років, в другій – старші від 14 років.

І все одно, визнали члени журі, обирати кращих було важко. Адже доводилось оцінювати дітей, які декламували вірші. Багато хто з учасників виступав натхненно та емоційно, дехто виявив неабиякі акторські здібності. Когось підвели нерви: хвилювання завадило виступити, як слід.

Врешті, переможців було названо. В молодшій групі переможиць було аж дві: 9-річна Марія Черненко та 11-річний Дмитро Смоляр. Вони не лише змогли вивчити кілька досить довгих віршів, але й виконали їх вельми виразно, «з почуттям».

В старшій групі теж вирували пристрасті. Троє конкурсантів – Марина Холод, Антон Старостин та Діана Лапіна, йшли до фінішу практично нарівні. Рішенням журі переможницею було визнано Д. Лапіну.

Такі конкурси потрібні для того, щоб розкривати творчі здібності молодих людей та популяризувати національні культурні цінності, акцентували організатори поетичного батлу. «Все життя – конкурс, і це прекрасно!» -підбадьорила молодих людей Тетяна Герасюта, заступник директора централізованої бібліотечної системи Кам’янського.